Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

słabe zeby-winna genetyka??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • słabe zeby-winna genetyka??

    Witam serdecznie.. chciałabym tu opisac problem mojego meza otoz ma on zeby w dosc złym stanie..wreszcie udało mi sie go zagonic do dentysty. wczesniej zanim mnie poznał mył zeby ze tak powiem sporadycznie ( ale to wina wychowania gdyz nikt w jego domu specjalnie o zeby nie dbał!, jego 3 rodzenstwa nie ma prawie zebow, a jesli juz to oczywiscie prochnica)..mimo to on z nich wszystkich w miare dobrze zachował swoje zeby przynajmniej powierzchownie. I teraz majac 22 lata ma 4 zeby do wyrwania i sporo do leczenia w tym jedynki, dwojki i trojki..;( stomatolog powiedziała dzis ze to chyba wina genetyki gdyz dziwne zeby tak szybko mu sie trojki popsuły. Byc moze tak,ale to duzo zawinił brak codziennej higieny!! Powiedziała tez aby szczotkował rowniez dziasła, i ze ma małe korony zebow i cofniete miazgi gdyz przy duzych ubytkach niemal nic go nie boli(?).
    Zastanawiam sie czy to faktycznie uwarunkowanie genetyczne? Naszej 2 letniej coreczce ledwo wyszly jedynki i dosłownie pokruszyły sie w ciagu paru miesiecy mimo iz dbałam o jej zabki!! Martwie sie.. o jesli to geny to moja corka ma przerabane

  • #2
    Geny genami ale higiena jest odpowiedzialna w większości przypadków.
    Trzebaby sobie odpowiedzieć na pytanie - czy dziecko chodzi spać z umytymi zębami, czy pije lub je w nocy?

    Komentarz

    Pracuję...
    X