Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czeste mycie zebow a bole w jamie ustnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czeste mycie zebow a bole w jamie ustnej

    Witam. Mój problem dotyczy wbrew pozorom częstego mycia zębów. Juz po raz kolejny postanowilem ze bede mył zęby po kazdym posilku zeby je doprowadzic do ładnego wygladu, niestety moje próby konczyly sie szybkim finishem ;/ jak czesto myje zeby to juz po dwoch dnia bola mnie strasznie jak by te kosci pod zebami , nastepnie schodzi mi jak by skora z dziasel i to jest straszny bol nie wspominam juz o tym ze musze calkowicie ograniczyc mycie zebow do min az do czasu jak mi przejda te problemy. Uzywam pasty Elmex tej zielonej na nadwrazliwosc (gdyz sklonnosc do nadwrazliwosci kiedys mialem i tak juz przy tej pascie zostale) . Podczas mycia zebow delikatnie uzywam szczoteczki uzywalem elektrycznej i zwyklej i taki sam nie pożądany efekt jest ;/ moze taa pasta jest zbyt mocna ? zbyt mocne stężenie ma ze takie mam skutki ?? prosze o pomoc w takim razie co moge zrobic czy to wina pasty?? a jak tak to jakiej mam stosowac ale zeby to byla dobra pasta i zeby tez efekty bielszysz zebow byly . dziekuje pozdrawiam

  • #2
    Po pierwsze nie myć zębów tak często!
    Wystarcza mycie rano i wieczorem (najważniejsze wieczorem).
    Nie wolno mocno naciskać szczoteczką. Szczotka myje dobrze wtedy gdy myją jej końcówki.
    Szczotka miękka i lepiej ręczna niż elektryczna. Jak nauczysz się myć ręczną to wtedy elektryczna.
    Na instruktaż higieny zapraszam do siebie bo niestety wielu moich kolegów nie uczy pacjentów mycia zębów.
    Zbyt intensywne mycie zębów i częste stosowanie pasty może dać więcej problemów.
    Po każdym posiłku zęby myją osoby noszące aparat ortodontyczny ale pastę powinny używać tylko rano i wieczorem.

    Komentarz


    • #3
      Mialem instruktaz u dentysty jak powino sie myc zeby , szczoteczki uzywam miekkiej i ,,delikatnie'' jej uzywam .Chodzi mi o to ze chcial bym miec bielsze zeby i stad tez to moje zaangazowanie w czeste mycie zebow . Sprobuje jeszcze za dnia jak czesto myje zeby uzywac pasty dla dzieci lagodnych a rano i wieczorem normalnie ,,elmexem'' . Wybielenie zebow nie wchodzi w gre bo to to mi na razie dentystka odradzila z racji wieku mojego. Tez nie mam tragicznych zebow jakis ale chcialbym je ,,dopiescic'' juz zaprzestalem picia kawy nawet. Uzywalem wybielacza Blanx i efektow nie bylo ;/

      Komentarz


      • #4
        Odpowiednie mycie to 3 razy dziennie, powinieneś posiadać miękką szczoteczkę. Kolejna istotna kwestia to pasta - optymalnie ajona bez fluoru. Jeśli faktycznie o siebie zadbasz, to efekty powinny być znakomite.

        Komentarz

        Pracuję...
        X