Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zatruty ząb i ból

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zatruty ząb i ból

    Ok. 10 dni dni temu miałem 'zatruty' ząb. Po kilku dniach pojawił się ból
    przy nacisku, wrażliwość na ciepło/zimno, w końcu zaczynał boleć co pewien
    czas bez tych przyczyn.

    Poszedłem do dentysty, wymienił wypełnienie i na kilka dni znowu było
    normalnie.

    Teraz znowu ten bół się powtarza. Czy mam ponownie udać się do dentysty czy
    lepiej czekać do piątku, bo wtedy jestem zapisany na endo? Bół nie jest zbyt
    uciążliwy, obawiam się raczej jakichś późniejszych powikłań.

    Nie wiem, czy to ważne, ale dodam, że jeszcze przed zatruciem miałem włożony opatrunek i to właśnie opisany wyżej ból skłonił mnie do przyjścia do dentysty przed czasem. Po wyjęcia opatrunku i 2 pełnych dawkach znieczulenia dentysta trochę mocniej docisnął ekskawator i poczułem najgorszy ból w życiu - miazga była tak rozmiękczona, że narzędzie aż się zagłębiło.

    Dzięki za pomoc

  • #2
    Środek dewitalizujący (ten który stosowany jest do zatruwania zęba) może powodować ból w obrębie zęba. Zatrucie zęba powoduje jego uśmiercenie, żeby można było usunąć miazgę zęba z kanałów podczas zabiegu endodontycznego. Jeśli bój jest mocny, można wziąć środek przeciwbólowy. Zwykle ból nie trwa długo, jednak należy się zgłosić do dentysty na zapowiedzianą wizytę, gdyż pozostawienie środka dewitalizującego na dłuższy czas niż przewiduje na to lekarz może być niebezpieczne dla zęba.

    Miazga jest tkanką miękką zęba, więc nie jest to złe że narzędzie się zagłębiło.

    Komentarz


    • #3
      Mam podobny problem jak osoba wyzej. Krótko mówiąc. Miałem do roboty lewa dolna szóstkę - 3/4 starej plomby wylecialo. Poszedłem do stomatologa - wywiercił włożył lekarstwo do tego fleczer - po 1,5 tyg została założona plomba - jeszcze w tym samym dniu ząb zaczął tak boleć , ze chodziłem po ścianach. Dwa dni poźniej został mi w zębie wywiercony otwór grubości wiertła do samego nerwu. Włożono trutkę - fleczer. po tygodniu ząb zaczął boleć - udałem sie do dentysty - okazało się,że cały fleczer został wypłukany - więc założono mi dzisiaj od nowa - po 2 godzinach od wyjścia ząb zaczął boleć i teraz moje pytanie - czy ból zęba spowodowany jest tym, że trutka zaczęła działać czy tym, że po raz kolejny mój dentysta coś zawalił ?? Dodam że jest to trucie przed leczeniem kanałowym i to że ogólnie przed pierwszą wizytą ząb nie bolał. Ból zęba jest bólem wewnętrznym - nie boli po nagryzaniu ani dotknięciu z zewnątrz czymkolwiek.

      Komentarz


      • #4
        Mam podobny problem jak osoba wyzej. Krótko mówiąc. Miałem do roboty lewa dolna szóstkę - 3/4 starej plomby wylecialo. Poszedłem do stomatologa - wywiercił włożył lekarstwo do tego fleczer - po 1,5 tyg została założona plomba - jeszcze w tym samym dniu ząb zaczął tak boleć , ze chodziłem po ścianach. Dwa dni poźniej został mi w zębie wywiercony otwór grubości wiertła do samego nerwu. Włożono trutkę - fleczer. po tygodniu ząb zaczął boleć - udałem sie do dentysty - okazało się,że cały fleczer został wypłukany - więc założono mi dzisiaj od nowa - po 2 godzinach od wyjścia ząb zaczął boleć i teraz moje pytanie - czy ból zęba spowodowany jest tym, że trutka zaczęła działać czy tym, że po raz kolejny mój dentysta coś zawalił ?? Dodam że jest to trucie przed leczeniem kanałowym i to że ogólnie przed pierwszą wizytą ząb nie bolał. Ból zęba jest bólem wewnętrznym - nie boli po nagryzaniu ani dotknięciu z zewnątrz czymkolwiek.
        Tak, to możliwe że po zatruciu ząb poboli przez jakiś czas. Stomatolog nie poradził w razie czego zastosowwać lek przeciwbólowy? Ból może trwać do 2 dni. Zaleca się nie gryść tą stroną po której jest wypełnienie czasowe, gdyż jego zniszczenie może oznaczać konieczność ponownego zatrucia.

        Komentarz


        • #5
          Zarzucilem jakies 3 h temu solpadeine jakoś tak musujace i jak na razie cisza i spokój jest

          Komentarz

          Pracuję...
          X