Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ILe rwać na raz?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ILe rwać na raz?

    Mam poważny problem, byłem na konsultacji u protetyka i muszę wyrwać ok 8 górnych zębów! :cry:
    żeby wstawić proteze ,no i mam problem bo jeśli będę miał wyrywane zęby po 1 lub 2 na raz to potrwa to z 2 miesiące-czyli 2 miesiące wstyd pokazywać sie przed ludzmi. (wszak nie tak łatwo się umówić na wizyte w dogodnym terminie). A więc czy wyrywa się więcej niż 2 na raz i jak to wygląda w praktyce (narkoza?)

  • #2
    O które 8 zębów chodzi przód czy tył? a najlepiej konkretnie które zęby i dlaczego trzeba je usunąć?

    Komentarz


    • #3
      Bo trzeba założyć proteze, a zdrowe zęby mam tylko -obie 3 i te ostatnie bodajże 8,reszta nie nadaje sie już do leczenia. Do wyrwania są korzenie jednej 1 i 1 dwójki + reszta z lewej i prawej za 3-kami.
      Niestety bedę musiał przejść gehennę przez swoje zaniedbania które narosły latami

      Komentarz


      • #4
        Ciężko mi jakoś w to wierzyć że aż 8 zębów trzeba usunąć. Jeśli do usunięcia są korzenie to nie widzę problemu z estetyką po usunięciu, bo i tak tych zebów teraz nie widać.
        Można usuwać po trzy, po dwa albo wszystkie na jeden raz ale trzeba by zszyć dziąsła. Im więcej zębów na raz, tym większy ból pozabiegowy. Oczywiście to nie powinien być jakiś ekstremalny ból nie do wytrzymania. Ale trochę boli po usunięciu jednego zęba, a po usunięciu wszystkich, rana jest większa to i ból będzie trochę większy
        Ogólnie nie polecam usuwania (chyba że faktycznie nic nie da się zrobić) bo proteza wyjmowana to porażka, dyskomfort i ostateczność. Oczywiście ludzie żyją z takimi zębami i trzeba bedzie się przyzwyczaić. Ale jeśli dałoby się coś wyleczyć, to bym leczył.

        Komentarz

        Pracuję...
        X