Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Martwa "jedynka" po kanalowym

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • VIP DENTAL.pl
  odpowiedział(a)
  To trzeba zgłosić ten fakt stomatologowi, który leczył zęba.

  Zostaw komentarz:


 • ka93mil
  odpowiedział(a)
  Martwa "jedynka" po kanalowym

  Zapomniałem dodać, że wczoraj miałem strasznie napuchnięte dziąsła obok tej "jedynki" bardzo mnie bolały. Zacząłem płukać zaparzoną szałwia i w nocy z dziąsła wypłynęła ropa z krwią. Teraz już nie boli ale dziąsło jest trochę sine ;/

  Zostaw komentarz:


 • VIP DENTAL.pl
  odpowiedział(a)
  Prawdopodobnie okolica wokół wierzchołka korzenia jest jeszcze podrażniona. Po wygojeniu ząb powinien wrócić do normy i nie będzie się ruszał.
  Jesli jednak chodzi o złamanie to zęby po leczeniu kanałowym są bardziej narażone na złamanie. Zależy to jednak od rozmiarów opracowania podczas leczenia kanałowego oraz od rozmiarów wypełnień które już wcześniej były założone w zębie.
  Standardowo ząb po leczeniu endo wymaga wkładu koronowo-korzeniowego oraz korony.
  Oczywiście są to standardy, które w Polsce nie obowiązują. Obowiązują jednak w Niemczech gdzie kasy chorych rozliczają dentystę z każdego zabiegu jaki wykona. Jeśli złamie się ząb po leczeniu endo, a stomatolog nie wykonał korony i wkładu, to kasa chorych nie wypłaci lekarzowi pieniędzy za leczenie endo.

  Zostaw komentarz:


 • ka93mil
  rozpoczął temat Martwa "jedynka" po kanalowym

  Martwa "jedynka" po kanalowym

  Witam, ostatnio będąc u dentysty stwierdził on ze moja jedynka jest martwa. Wyjął nerw, oczyścił i wypełnił korzeń. Parę dni mnie bolało (chyba był stan zapalny) ale już jest ok. Dziś zauważyłem ze gdy naciskam na nią zębem o zęba lekko się rusza. Siedzi tak jakby miękko w dziąśle. Czy powinienem się obawiać ze mogę stracić tego zęba przy np. niefortunnym ugryzieniu bułki lub jabłka? Bardzo proszę o odpowiedź.
Pracuję...
X