Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapalenie wirusowe jamy ustnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapalenie wirusowe jamy ustnej

    Witam, jest to mój pierwszy post na forum, mam 16 lat. W czwartek 25 listopada zaczęły mnie boleć węzły chłonne(wtedy myślałem, iż jest to szczęka) oraz gardło.

    W piątek opuchnęły mi dziąsła i rozpoczął się ból. Zażywałem Ketonal oraz Nimesil. Podejrzewałem, że wyrasta mi "ząb mądrości". W tym czasie delikatnie myłem zęby, płukałem szałwią(herbalux), smarowałem sacholem i zmieniłem Ketonal na Pyralginę. Do poniedziałku ból narastał i w poniedziałek udałem się do stomatologa opisując problem - Lekarka uznała iż rzeczywiście wyrasta mi ów "ząb mądrości"; mam ładne zęby ale zauważyła wykwitanie "bąbli" w okolicach języka i nie jest to spowodowane próchnicą. Dostałem tydzień zwolnienia, zalecenie kupienia miękkiej szczoteczki(do tej pory używałem twardej) i delikatnego mycia zębów, zestawu witamin oraz kupienia płynu do płukania jamy ustnej i Tantum Verde na ból. Kupiłem pastę Paradontax Fluoride, Corsodyl i Vitaral oraz Tantum Verde.

    W dni następnym zgłosiłem się na kontrolę - lekarka zauważyła ogólną poprawę stanu jamy ustnej, ale więcej "bąbli". Stwierdziła, iż może to być wirusowe zapalenie opryszczkowe, lub aftowe. Nigdy nie miewałem opryszczki, nikt z mojej rodziny także. Zaproponowała, abym pojechał do Zabrza do kliniki przy ul. Traugutta.

    Gdy dojechałem do kliniki przyjęła mnie lekarka, sprawdziła jamę ustną i stwierdziła, iż jest to wirusowe zapalenie jamy ustnej. Zaleciła zostawić szałwię, zamienić zestaw witamin z witaminą C, oraz dodała Metronizadol. Powiedziała, iż mam myć zęby tak jak zwykle, nie patrząc na krwawienie; zaleciła, aby Tantum Verde stosować tylko na ból gardła.

    Obecnie(Środa, Czwartek):
    - nasiliły się bąble, głównie na języku
    - dziąsła wydają się boleć mniej, ale nie jestem pewny, czy się po prostu do niego nie przyzwyczaiłem
    - bardzo mocne krwawienie podczas mycia zębów

    Od piątku nie jadłem żadnych słodyczy, dania głównie zupy i rozgotowane makarony(w czasie jedzenia występuje ostry, przenikliwy ból) Po każdym posiłku myję zęby, płukam Corsodylem, szałwią a później psikam Tantum Verde.

    Proszę o pomoc, jak z tego wyjść najszybciej - muszę odrobić klika sprawdzianów i przyzwoicie zakończyć semestr.

  • #2
    Leczenie jest prowadzone dobrze.
    Ja ze swej strony zalecałbym delikatne płukanki bo po corsodylu, tantum verde itp. może dochodzić do podrażnień. Trzeba dać odpocząć jamie ustnej od tej chemii. Najlepsza będzie łagodząca płukanka z rumianku albo szałwii, czy kory dębu. (zaparzyć samemu).

    Jesli to virusowe zapalenie jamy ustnej polecałbym Heviran - lekarz musi wypisać receptę.
    Są to tabletki. Bardzo pomagają moim pacjentom.

    Pozdrawiam

    Komentarz

    Pracuję...
    X