Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kawałek zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kawałek zęba

    Bolał mnie ząb (siódemka). Nie chciałem iść do dentysty. Pewnego dnia ząb się złamał. Po miesiącu bólu go w domu wyrwałem (stały). Okazało się, że wyrwałem część którą było tylko widać. W dziąśle został dość spory kawałek. Teraz mnie nie boli (boli jak ścisnę mocno) ale cuchnie. Co robić aby pozbyć się tego zapachu lub tego kawałka zęba?? NIE CHCĘ IŚĆ ODWIEDZAĆ GABINETU!
    Ostatnio edytowany przez gryzon15; 06.11.2010, 22:13.

  • #2
    Zapachu nie da się pozbyć bo tam są bakterie (takie same jak z drugiej strony przewodu pokarmowego). Żeby się tego pozbyć i niedopuścić do przedostania się tych bakterii do oka albo do mózgu, no i żeby nie doprowadzić do sepsy należy to co zostało usunąć. Najlepiej zrobić to u DENTYSTY. Ale widzę że ciężko będzie więc trzeba chyba samemu.
    Siódemka górna czy dolna?

    Komentarz


    • #3
      Siódemka dolna. Czasami jak nacisnę to boli i krew leci.

      Komentarz


      • #4
        Dolna ma 2 korzenie.

        Komentarz


        • #5
          To co musiałbym zrobić aby usunąć to dobrze (najlepiej sam)??

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem, nigdy tego sobie sam nie robiłem.
            Może pożyczyć narzędzia od stomatologa i sobie usunąć.
            Może płaskim śrubokrętem?

            Ale będzie boolałłoooo!
            Tak bez znieczulenia zęba usuwać, toż to szczyt heroizmu. Żeby sobie tyle bólu zadawać- podziwiam i zazdroszczę odwagi.
            Proszę może nagrać video i film zamieścić na youtube, żeby każdy odważny mógł to zrobić sam w domu.

            Komentarz


            • #7
              OK, byłem u dentysty. Sprawa ma się następująco: na wierzchu nie ma nic widać (będzie potrzebne zdjęcie RTG) jeżeli korzenie będą głęboko to usunąć u specjalisty, jeżeli nie to u zwykłego stomatologa. Dodatkowo powiem, że nie przyjemny zapach powoduje ropa która się wydziela. Usunąłem tak ząb, że ropa miała gdzie się wydostać i dlatego nie puchło. Wiecie może jak zatamować tę ropę. Dentystka powiedziała, że czegoś takiego jeszcze nie widziała.

              Komentarz

              Pracuję...
              X