Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chirurgiczne odsłonięcie kła..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • chirurgiczne odsłonięcie kła..

    Cześć chciałabym dowiedzieć się paru rzeczy o zabiegu odsłonięcia ząbka..za miesiąc mam wyznaczona wizytę u chirurga,w ciągu miesiąca jadę jeszcze na konsultacje,ale już teraz cały czas o tym myślę i mam kilka pytań..
    Czy po tym zabiegu i po doczepieniu zamka ,ząb będzie od razu ściągany aparatem,czy musi minąć trochę czasu? W ogóle jak człowiek czuje sie po takim czymś. Mój kieł jest nisko usadowiony ,ile kosztuje taki zabieg? Bardzo boli kiedy znieczulenie przestanie działać? i jak jest ze znieczuleniem ,jest jeden zastrzyk ,czy więcej? dzięki serdeczne za info w tej sprawie..

  • #2
    Rozumiem ze chodzi o górnego kła. Jeśli jest nisko posadowiony to zwykle lepiej niż gdy jest wysoko posadowiony. Istotne jest jeszcze czy nie jest zrotowany (obrócony wokół osi) Zwykle po założeniu zamka od razu można ściągać zęba na jego miejsce, ale każdy pacjent jest inny i o tym ostatecznie decyduje lekarz prowadzący leczenie ortodontyczne.
    Znieczulenie. Zwykle wystarcza 1 ampułka. Podania drugiego znieczulenia i tak się już nie czuje. Po ustaniu działania znieczulenia ból zależy od rozległości zabiegu i jest do wytrzymania. Zwykle stosowanie leków p/bólowych dostępnych bez recepty wystarcza.

    Komentarz


    • #3
      Tak chodzi o górna trójkę..A odnośnie tej rotacji zęba ,gdyby coś takiego mu dolegało to moja ortodontka na podstawie zdjęcia mogłaby to stwierdzić ,bo o niczym takim mnie nie informowała..a jeśli chodzi o koszt tego zabiegu jak to wyglada?

      Komentarz


      • #4
        Skoro nie informowała to pewno nie jest zrotowany. Jeśli chodzi o koszt to może to być nawet kilkaset złotych. Jeśli ortodontka współpracuje z chirurgiem to powinna wiedzieć i poinformować pacjenta ile to może kosztować. np ile maksymalnie taki zabieg kosztuje. Jak nie to trzeba pytać tego chirurga.

        Komentarz


        • #5
          dziękuje za odpowiedź..serdecznie pozdrawiam

          Komentarz

          Pracuję...
          X