Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

stłoczenie trójki. - jak wyleczyć?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VIP DENTAL.pl
    odpowiedział(a)
    Wszystko zależy od tego jak to wygląda.
    Drobne wady w ustawieniu można zamiast aparatu ortodontycznego zmienić poprzez założenie korony protetycznej na ząb. Niestety wymaga to oszlifowania zęba (nieodwracalne).
    Najlepszą metodą jest jednak aparat.
    Owszem korona to szybki efekt, ale jeśli ma to być porządna korona to koszt niewiele mniejszy od aparatu, a ząb już do końca życia musi mieć zakładane korony (zmiana co 10 lat)

    Są jednak sytuacje, w których korona tylko nieznacznie poprawia efekt. Jak to się mówi "z piasku bicza nie ukręcisz".
    Ja osobiście jestem zwolennikiem porządnych metod leczenia - nie półśrodków.

    Są także sytuacje, które wymagają najpierw leczenia ortodontycznego a potem protetycznego.

    Jeśli chodzi o wyrwanie zęba to tylko implant czyli śrubka w kość i na to korona.
    Jednak nikt nie usuwa zdrowego zęba żeby tam potem implant wstawić. No chyba, że w Hollywood. Tam robi się takie rzeczy.
    Zdecydowanie polecam aparat orto

    Zostaw komentarz:


  • monique
    rozpoczął temat stłoczenie trójki. - jak wyleczyć?

    stłoczenie trójki. - jak wyleczyć?

    witam. mam w lewej strony w górnym łuku zębowym stłoczenie, dotyczy trójki. chciałabym to jakoś naprawić, bo nieładnie wygląda. i tu rodzi się pytanie: jak? nie chciałabym aparatu, bo to długotrwałe i drogie. wiem, że co swoje zęby to swoje, no, ale nie jestem przekonana. dodam, że ta czwórka też taka trochę krzywa... czy można to jakoś inaczej wyleczyć? np. wyrwać tą trójkę i wstawić zęba? słyszałam coś o koronach mocowanych za pomocą jakiejś śrubki wwiercanej w korzeń... czy to byłoby możliwe w moim przypadku? a jeśli nie, to czy radzicie coś innego? proszę o odpowiedź i dziękuję ;-)
Pracuję...
X