Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brzydkie ząbki dwulatka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • brzydkie ząbki dwulatka

    Witam, jestem mamą 2,5-letniego Jakuba, wyszły mu pierwsze ząbki jak miał 6 miesięcy, były ładne, białe, jakiś czas temu jedynki zaczęły mu ciemnieć i kruszyć się, potem dwójki i już zaczyna się z jedną trójką, moj lekarz domowy mówi, że to od antybiotyków (po urodzeniu okazało się że Kubuś ma bakterie w moczu i kilka miesięcy był leczony i dostawał duże dawki antybiotyków -różnych)
    Czy to prawda i co mam zrobić?????
    Z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    Witam,
    Jakie antybiotyki przyjmuje Jakub?
    Zęby mogą ulegać przebarwieniu pod wpływem różnych środków np. tetracyklin (antybiotyków). Co do kruszenia, to jak się to objawia? Pęknięcia czy odłamania korony? Czy stosowany był/jest fluor w prawidłowych ilościach oraz witamina D3?

    Komentarz


    • #3
      witam, już nie przyjmuje żadnych antybiotyków, brał od 1 miesiąca życia do ok 4ego, nie pamiętam już jakie, dużo ich było, na pewno augumentin i taki duży podawany pompą infuzyjną, ząbki mu się w połowie pokruszyły, ma teraz takie krótkie, najpierw mu się zrobiły szare, prawie pomarańczowe,

      Komentarz


      • #4
        d3 miał podawane dobrze, o fluorze nic nie wiem...?????

        Komentarz


        • #5
          Dzieci w celu lepszej mineralizacji mają przeprowadzane tzw. "szczotkowania" zębów w szkole/przedszkolu fluorem. Radzimy konsultację z pedodontą (stomatolog dziecięcy).

          Komentarz


          • #6
            już byłam z dzieckiem u dentysty, powiedziała, że z mlecznymi nic nie da sie zrobić, posmarowała właśnie fluorem i zapisała jakieś krople, żeby ochronić zęby stałe, trochę jestem zawiedziona, bo myślałam , że da sie coś zrobić, żeby następne mleczaki nie były brzydkie, a przyczyn próchnicy nie umiała podać, jedynie, ż e może przez antybiotyk, albo genetycznie (raczej nie ma po kim).
            Pozdrawiam

            Komentarz

            Pracuję...
            X