Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak rązwiązać ten problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak rązwiązać ten problem

    Witam ,
    Jakiś czas temu wypadła mi plomba z zęba ,lecz nie poszedłem do dentysty ,będę szczery olałem to po prostu bo mi się nie chciało ,jakiś czas pózniej ząb zaczął boleć ,więc poszedłem do tego dentysty ,zaczeli mi w nim długo wiercić i powiedzieli że zatruwają zęba i że powinienem go leczyć kanałowo ,i żebym leczenie zaczął najpózniej za 2 tygodnie od wsadzenia trutki ,lecz nie mam środków na leczenie kanałowe w tej chwili i nie bede miał przez najbliższy czas moje pytanie brzmi czy coś sie stanie jak zrobie to w pózniejszym czasie czy jak bede mial tą trutke w zebie to coś sie bedzie dziać ,bo ząb przestał boleć ,czuje się świetnie .

  • #2
    Zależy jaką "trutkę" i ile jej założyli. Generalnie nie powinno się z tym chodzić zbyt długo bo z czasem ten preparat przechodzi poza wierzchołek zęba i potrafi zniszczyć kość. Zniszczenie jest wtedy nieodwracalne i dochodzi do martwicy. Jest to bardzo niebezpieczne może nie dla życia ale dla kości i zębów sąsiednich.

    Komentarz


    • #3
      a jeżeli bym zrobił to tak :
      Poszedł bym do dentysty za 2 tygodnie i powiedział że mam zatrutego zęba i że trzeba plombę wstawić ,i on przykładowo by mi wstawił tą plombę ,i czy bym mógł wtedy odłożyć na jakiś czas to leczenie kanałowe ?

      Komentarz


      • #4
        Problem polega na tym że miazga zęba "nerw"( można go tu porównać do sznurka) już "pociągnął", wchłonął tę trutkę. Aby pozbyć się ryzyka, o którym pisałem, trzebaby było wyciągnąć z kanałów ten "nerw". Ale to nic innego jak początek leczenia kanałowego. Myślę że trzeba iść do gabinetu i powiedzieć jak sprawa wygląda. Za 4 tygodnie też nie powinno się nic stać. Ale trzeba otwarcie porozmawiać o tym z lekarzem. Może jakieś raty.

        Komentarz

        Pracuję...
        X