Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrwane 3 zęby i ból

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrwane 3 zęby i ból

    witam 3 dni temu wyrwałem 3 zęby górne 3,4,5 wyrwanie zebów nic nie bolało,problem sie zaczął na drugi dzień ból jest okropny boli mnie głowa ucho(w ogóle wszystko)ketanol 100 biore co 3 godziny ,a i ból nadal jest.Dziś zadzwoniłem do tego dentysty i on kazał mi brać antybiotyk Clindamycin-MIP 600g w 1 dzień co 6 godzin potem co 8.I tu mam pytanie czy to normalne żeby tak bolalo i to tak dlugo?? i czy po tych antybiotykach przestanie bolec??

  • #2
    Ból po ekstrakcji zdarza się. Zwłaszcza po tak rozległej ekstrakcji (3 zęby). Jeśli boli to dobrze byłoby jakby zobaczył to lekarz. Czy lekarz zlecił antybiotyk przez telefon? Czy widział sytuację? Antybiotyk nie działa przeciwbólowo, zabija bakterie, które mogą wywołać stan zapalny, a ten wywołuje ból. Jeśli przyczyną są bakterie to antybiotyk może być. Przeciwbólowo powinien działać Ketonal. Najlepiej jednak działa specjalny lek podany do zębodołu (czyli tej "dziury" pozostałej po zębie). Ale jego podanie też zależy od sytuacji, więc moim zdaniem należy złożyć wizytę w gabinecie.
    Pozdrawiam

    Komentarz

    Pracuję...
    X