Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ruszanie się zębów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ruszanie się zębów.

    Witam. Ostatnio zauważyłam, że przednie górne zęby lekko mi się ruszają. Nie jest to ruch samoistny i duży; występuje najczęściej przy jedzeniu lub gdy popchnę zęby jezykiem. Coś takiego jakby zęby się o 0,5 mm przesuwały między sobą. Gdy dotykam je palcami nic takiego się nie dzieje. Dodam, że wyrzynają mi się ósemki a także zaczęłam intensywnie( po kilka razy dziennie) nitkować zęby. Byłam 2 tygodnie temu na przeglądzie, stomatolog nie zauważył niczego niepokojącego. Czy jest to zjawisko normalne? Proszę o poradę, pozdrawiam.

  • #2
    Wygląda na to, że to tylko takie wrażenie. Dla pewności poprosiłbym o konsultację u stomatologa.
    Ale z tym nitkowaniem to proszę uważać. Nitkować powinno się raz dziennie po wieczornym myciu (szczotkowaniu) zębów. Popadanie w skrajności nie jest zdrowe, dziąsła też chcą odpocząć.

    Komentarz


    • #3
      oo.. właśnie mam podobnie. Tylko mnie stomatolog przeraził parodontozą..

      u mnie 8 wyrżneły się niedawno powodujac silne ścieśnienie siekaczy. no i tez ostatnio czesciej nitkuje..

      Komentarz


      • #4
        Ruszający się ząb

        Witam
        Otóż mam martwiący mnie problem, ostatnio usunęłam dolną piątkę(nieprawidłowo mi wyrosła i musiałam usunąć) dzień po usunięciu zaczęłam odczuwać że rusza mi się czwórka -dodam, że zaczyna mnie boleć coraz bardziej. Czy to się unormuje i przestanie ruszać po zagojenio i zrośnięciu dziasła, czy to jest normalne gdyż ma naruszone dziąsło? prosze o szyzbko odpowiedz niewiem czy mam zapisac sie do dentysty czy czekac az samo przejdzie?

        Komentarz


        • #5
          Najlepiej skonsultować z dentystą, który usuwał zęba.
          Wydaje się jednak, że to problem przejściowy. Ząb mógł zostać naruszony lub bliskie sąsiedztwo rany po usuniętym zębie daje taki efekt. Z czasem ból powinien łagodnieć, a ząb powinien się ustabilizować.

          Komentarz


          • #6
            Też mam ten problem z ruszającym się zębem.

            Ząb tak jakby "pykał" (znalazłam określenie gdzieś w internecie...) Jak go dotykam językiem, górna jedynka... Postanowiłam zrobić najpierw zdjęcie panoramiczne, gdyż i tak mam w planach usunięcie 8-mki, i dopiero potem umówić się do dentysty z tą "pykającą" jedynką... Byłam z 2 tyg temu na kontroli, ale nie wiedziałam ze to się utrzyma, myślałam ze to chwilowe uczucie wiec nie wspominałam o tym dentyście... Ale nie minęło...
            Czasem mam takie wrażenie "przeszywania" w tym zębie, ale to nie ból.
            I mam takie wrażenie jakby miał wypaść, kiedy dotykam go paluchem, nie rusza się! Ni drgnie! Wiec już nie wiem o co chodzi... Jest to dość irytujące... Proszę mi powiedzieć co to może być, i jeśli faktycznie będzie potrzebne jakieś leczenie czy wypełnianie, to ile może to kosztować, gdyż jest to sprawa dość istotna dla mnie. Dodam, że ząb nigdy nie był leczony, nigdy się z nim nic nie działo. Aha! Mam dość dużą przerwę miedzy górnymi jedynkami (od zawsze), czy to może mieć jakiś wpływ? Może ten ząb się jakoś przemieszcza i jest to całkowicie prawidłowe?
            Dziękuję za poradę.
            Ostatnio edytowany przez monique 1; 29.09.2012, 12:57.

            Komentarz


            • #7
              Jest trudno powiedziec. Proszę wykonac rtg punktowe zęba który "pyka", powiedziec dentyście i powinien postawic diagnoze.
              Być może że ząb będzie wymagał leczenia kanałowego.

              Komentarz

              Pracuję...
              X