Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból po leczeniu kanałowym

    Witam. Wczoraj rano byłem u dentysty na leczeniu kanałowym, od wyjścia z gabinetu ząb mnie boli reaguje na dotyk, ciężko mi jest jeść... ząb boli cały czas, nie bolał przed wizytą kiedy był wypełniony jakiś różowym czy pomarańczowym czymś, wtedy było wszystko ok lecz po tym jak dentysta grzebał mi w tych kanałach ząb boli. Chcę się dowiedzieć czy ten ból to normalna rzecz czy też coś jest nie tak, słyszałem opinie że wszystko musi się jeszcze zagoić ale nie wiem czy w to wierzyć. Zaznaczam że byłem u dentysty wczoraj. Proszę pomóżcie....

  • #2
    Zdarza się niestety.
    Nawet jeżeli ząb jest prawidłowo wyleczony bywa, że dochodzi do podrażnienia i taka jest reakcja. Ząb jednak powinien stopniowo się uspokajać i ból powinien łagodnieć, aż do całkowitego zaniku.
    Jednak łatwiej byłoby gdybyśmy wiedzieli co zostało wykonane, a o to trzeba spytać lekarza.
    Czy zabieg był przeprowadzany pod mikroskopem, czy było wykonane zdjęcie rtg przed i po zabiegu, czy kanały były przepłukiwane różnymi "śmierdzącymi" płynami? Czy lekarz mówił czym wypełnia kanał? Czy leczenie kanałowe jest zakończone?

    Komentarz


    • #3
      Dentysta nie mówił niestety nic... prześwietlenia też niestety nie robił... zaczęło się to tak że jakiś miesiąc temu zaczął mnie boleć ząb. Udałem się do dentysty ten natomiast powiedział że ząb trzeba będzie leczyć kanałowo, oczyścił mi ten ząb włożył coś do środka i zalkeił, za trzy tygodnie była kolejna wizyta kiedy to znawu troche powiercił w zębie i wtedy mnie troche bolało. Więc powtórzył to samo i kazał przyjśc za tydzień. na trzeciej wizycie zaczął pracować w kanałach (czymś w rodzaju igły), następnie przepłukał kanały jakąć kwaśno-słoną substancją (przepraszam za takie określenia ale nie wiem jak to się nazywa a chce jak najbardziej przybliżyć problem) powkładał jeszcze coś do tego zęba i go zakleił, tym razem czymś innym. Umówiłem się na kolejną wizytę w poniedziałek kiedy to ma mi go dokończyć, mówił tutaj o kończeniu go z wierzchu, utwardzeniu czy coś takiego... myśle ze już do środka nie bedzie zaglądał.

      Komentarz


      • #4
        zabieg nie był pod mikroskopem, wszytko było standardowo

        Komentarz


        • #5
          Trudno cokolwiek powiedzieć, mogę się tylko domyślać.
          Wydaje się, że leczenie kanałowe jest już zakończone.
          Teraz chyba tylko "plomba".

          Komentarz


          • #6
            Dzieki za pomoc, dzisiaj ból wydaje się mniej dotkliwy, może przestanie boleć, jak nie to i tak jeszcze w poniedziałek ide na ostatnią wizyte.

            Komentarz

            Pracuję...
            X