Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

eksteakcja ósemki

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • eksteakcja ósemki

  mam problem pod koniec sierpnia miałam miałam ekstrakcję ósemki.Opuchłam,oka prawie nie mogłam otworzyć,wyglądałam jak chomik,cały policzek miałam opuchnięty.Antybiotyk,lek przeciw bólowy,płukanie . I tak naprawdę to nic minie pomogło.owszem wyglądam lepiej,bo moge otworzyć buzię.Miałam wtedy przepisany CLINAMYCIN-MIP 300mg ,później 600mg .W tej chwili mam po raz 3 antybiotyk METRONIDAZOL i NYSTATYNĘ.Chodzę na laser i wkładają mi jakiś smakołyk do miejsca gdzie miałam usuniętą ósemkę.Opuchlizna zeszła mi do dziąseł,ale nadal jest.Czy to normalne,żebym tyle czasu był opuchnięta,żeby 3 antybiotyk nic mi nie pomógł?Lekarz mówi,ze złapałam,, jakąś paskudną bakterią ".Czy jest możliwe,żeby mnie czymś zarażono?Czy ktoś może mi pomóc?:

 • #2
  Nie jest to częste ale się zdarza.
  Być może właśnie dopadła Panią zjadliwa bakteria, bo klindamycyna jest silnym antybiotykiem o szerokim spektrum działania i bardzo dobrze leczy wszelkie bakteryjne stany zapalne w kości, także w zatokach. Jest to jednak lek nadużywany i wiele szczepów bakterii wykształciło oporność na ten antybiotyk. Być może przed ekstrakcją była Pani leczona antybiotykiem. Być może, że ósemka lub otaczające je tkanki były siedliskiem tych bakterii, a po usunięciu tylko się rozprzestrzeniły.

  Wpływ na przebieg gojenia ma też rozległość zabiegu i czas jego trwania ale nie jest to regułą. Już wielokrotnie widziałem opuchniętych pacjentów po prostej ekstrakcji i z delikatnym obrzękiem po chirurgicznym usunięciu zatrzymanej ósemki.
  Na Pani miejscu poprosiłbym jeszcze lekarza o wykonanie rtg aby upewnić się, że nic nie zostało w zębodole o ile rtg nie zostało już zrobione.
  Pozdrawiam

  Komentarz

  Pracuję...
  X