Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śmierdząca sprawa...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śmierdząca sprawa...

    Witam, od paru miesięcy mam problemy związane z nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej. Ściślej mówiąc kiedy przejadę palcem po dziąsłach czuć bardzo nieprzyjemny odór, natomiast kiedy wykonam tę samą czynność na języku, czuć nieprzyjemny zapach podobny do octu. Problem polega na tym, że obecnie nie pracuję i nie mam prawda do leczenia, więc nie bardzo jak mam udać się do dentysty, a jednak ten problem jest dość uciążliwy. Płukanie jamy ustnej, gumy do żucia dają rezultaty, lecz bardzo krótkotrwałe. Dodam również, że moje dziąsła są obecnie bardzo wrażliwe i często np. gdy jem coś twardego zaczynają krwawić.Po każdym szczotkowaniu zębów następuje krwawienie dziąseł. Odór na dziąsłach, różni się od tego na języku, więc jest to podwójnie uciążliwe, bo podczas dłuższych rozmów z ludźmi muszę używać miętówek, bądź też gumy do żucia, co nie oszukujmy się,ale jest uciążliwe. Co to może być? Istnieje jakaś maść czy płyn, które pomogą to zwalczyć?

  • #2
    Osoby niepracujące są ubezpieczone przez Urząd Pracy i przysługuje im leczenie w ramach umów z NFZ. Domowe sposoby mogą tylko łagodzić objawy na chwilę. Niestety bez wizyty w gabinecie nie obejdzie się.
    Jeśli chodzi o przykry zapach z dziąseł i krwawienie to przyczyny mogą być różne i są to przyczyny leżące w kompetencji stomatologa. Natomiast zapach na języku może mieć różne przyczyny niekoniecznie stomatologiczne. Często pewne schorzenia przewodu pokarmowego objawiają się przykrym zapachem z jamy ustnej.

    Z opisu ciężko postawić dobrą diagnozę. Jeśli chodzi o dziąsła to prawdopodobnie należałoby usunąć kamień nazębny. Sprawdzić dziąsła pod kątem obecności patologicznych kieszonek dziąsłowych a zęby pod kątem ubytków (dziur), wadliwych wypełnień czy uzupełnień protetycznych (koron, mostów, protez). Na kamieniu nazębnym i w kieszonkach dziąsłowych, a także w przestrzeniach międzyzębowych "mieszkają" sobie bakterie, które wywołują lokalny stan zapalny dziąsła (stąd krwawienie) i dają ten bardzo nieprzyjemny zapach.
    Po zabiegu u stomatologa należy bezwzględnie szczotkować zęby odpowiednią techniką i nitkować przestrzenie międzyzębowe wieczorem przed snem.

    Jeśli chodzi o język to jak wspomniałem przyczyn może być kilka:
    • bakterie na języku- ich liczebność i dokuczliwość można zmniejszyć szczotkując język.
    • "nadkwasota"
    • wrzody żołądka

    Więcej nie podam bo nie chcę wchodzić w "buty" gastrologa.
    Porady gastrologa szukać należy dopiero po usunięciu przyczyn stomatologicznych.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za odpowiedź, problem polega na tym, że nie jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako bezrobotny, bo pracowałem, w pewnym miejscu bardzi krótki okres i aktualnie poszukuję pracy, więc chyba nie mam prawa do leczenia u stomatologa?Jak to wygląda?

      Komentarz


      • #4
        Nie mam pojęcia jak to wygląda z punktu widzenia prawa pracy ale myślę że nie ważne czy się pracowało, czy nie to zarejestrować się można. Trzeba by spytać w Urzędzie Pracy. Nie mam umowy z NFZ więc nie wiem jak to wygląda i czy to sprawdzają, ale mogę zaoferować pewne rozwiązanie. Proszę napisać na priva.

        Komentarz

        Pracuję...
        X