Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

co to jest...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co to jest...

    Witam!
    Od dłuższego czasu mam taki oto problem z trójkami. Początkowo odsłonił się korzeń, tak jakby dziąsło się zdalo. Ta odsłonięta część zęba była a w zasadzie jest bardzo wrażliwa. Teraz pojawiło się takie jakby wyżłobienie. Co należałoby z tym zrobić by ząb dobrze wyglądał? I co to w zasadzie jest za ubytek? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie
    Załączone pliki

  • #2
    Wygląda to na tzw ubytki klinowe.
    Powinien zobaczyć to stomatolog. Trzeba założyć wypełnienie - plombę.

    Ważniejsze od wypełnienia jest ustalenie co je spowodowało.
    Może to być po prostu próchnica, ale także wynik przeciążenia tych zębów + próchnica. Dodatkowo może jeszcze dochodzić zła technika mycia zębów.

    Komentarz


    • #3
      Czytałam na jakimś forum, że powinno się w takiej sytuacji wykonab przeszczep dziąsła. Czy mój przypadek tego wymaga?

      Komentarz


      • #4
        Przeszczep dziąsła lub przeszczep łącznotkankowy wykonuje się przy recesji dziąsła niepowikłanej próchnicą. Po założeniu wypełnienia(plomby) wykonanie przeszczepu mija się z celem, ponieważ dziąsło zsunie się z "plomby" i wróci do stanu sprzed zabiegu.
        Poza tym wydaje się (naprawdę inaczej rozmawia się widząc zdjęcie, a inaczej widząc pacjenta i badając sondą zęba), że w Pani przypadku nie doszło jeszcze do recesji dziąsła z obnażeniem powierzchni korzenia. Wydaje się że dziąsło jest na swoim miejscu.
        Wg mnie wystarczy sama plomba w znieczuleniu i zmiana sposobu szczotkowania zębów.

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź oraz za pomocną radę.
          Pozdrawiam serdecznie

          Komentarz


          • #6
            Nie ma za co.
            Cieszę się, że trochę pomogłem.

            Komentarz

            Pracuję...
            X