Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usunięcie zęba

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • usunięcie zęba

  Dzień dobry,
  nmoże się "wygłupię" z pytaniem, ale nie mam sie kogo poradzić,
  w czwartek rano miałam usuwany pod znieczuleniem ząb - dolną siódemkę.
  Po południu zaczęło ustępować znieczulenie i zaczęło mnie boleć dziąsło. Wiem to normalne. Ale dzisiaj jest sobota wieczorem i co jakiś czas pobolewa mnie to dziąsło tak, że dzisiaj rano i po południu musiałam wziąć tabletkę ibum sprint. Jak zaglądnęłam w lustro, to w dziurze po zębie wystaje coś białego jak kawałek zęba - zrobiłam zdjęcie komórką - mam nadzieję, ze to normalne, ale chyba juz powoli powinien ból przechodzić, prawda? Zaznaczę, że ząb był zatruwany i tydzień temu miałam podejść do leczenia kanałowego, ale nie mogłam z powodu komplikacji rodzinnych. W czwartek jak poszłam z koszmarnym bólem do dentysty to okazało się, że podszedł ropą i trzeba go wyrwać. Czy mam się czym martwić.? Kolejną wizytę u tego dentysty mam w środę na leczenie innego zęba.

 • #2
  jakiś czas temu tez miałem usuwany ząb. Podczas wyrywania się rozkruszył i zrobił sie problem. Po całkowitym usunięciu jeszcze przez jakiś czas wychodziły mi resztki z dziąsła. Teraz juz jest wszystko ok. Jak Cie boli mocno to nie czekaj na wizyte tylko idź wcześniej, bo może robic sie stan zapalny

  Komentarz


  • #3
   Stan zapalny, ropa albo kombinacja obu. Jasne, że dzień po zabiegu ból się utrzymuje, w sumie to standardem jest 2-3 dni bólu po zabiegu. Jeśli utrzymuje się dłużej, to faktycznie lepiej jest wybrać się wcześniej, bo może się okazać, że zebrała się ropa i potrzebny będzie antybiotyk - a wtedy żadne inne działania stomatologiczne nie powinny być wykonywane, póki nie zbije się stanu zapalnego i nie zniknie ropa. Idź jak najszybciej, nie czekaj do dnia umówionej wizyty, bo będziesz się niepotrzebnie męczyć.

   Komentarz


   • #4
    Jeżeli pojawi się stan zapalny oraz ropa po zabiegu usunięcia zęba, z pewnością wskazana jest wizyta u dentysty

    Komentarz

    Pracuję...
    X