Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Paradontoza - porady

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Paradontoza - porady

    Witam, od jakiegoś czasu (kilka miesięcy) zauważyłem na zębach niewielki nalot od dziąseł, pomyślałem sobie, że to nic takiego, może samo zniknie?
    W sumie dość niedawno zauważyłem na górnej 3 mały ubytek w okolicy właśnie tego nalotu który był wcześniej. Po przeczytaniu kilku artykułów na temat paradontozy przestraszyłem się bo prawdopodobnie zęby będą mi się sypać jak leci...
    Jest na to jakieś leczenie, zabiegi czy w ogóle da się to leczyć? Bardzo proszę o pomoc.

  • #2
    Po pierwsze zęby myje sie ruchem okrężnym, na każdą ćwiartkę poświęcaj 30 sekund na mycie więc razem myj zęby około 2 minuty, szczoteczką wymiataj resztki pokarmu, z okolic własnie tego nalotu, po umyciu używaj nitki dentystycznej którą wyczyścisz przestrzenie międzyzębowe. (To co napisałam najleiej było by zobaczyć, mozliwe że u dentysty znajdziesz instrukcję jak myć zęby - u mnie coś takie jest i dajemy to pacjentą), po użyciu nitki dentystycznej, użyj płukanki (obojętnie) i płucz 30 sekund, jeżeli kupisz sobie listerine płyn do płukania jamy ustnej to po płukaniu nie można przez godzine jechac samochodem, bo gdyby policja to wyczuje alkomat alkohol w wydychanym powietzu, więc kup jaką płukankę bezalkoholową np. colgate bez alkoholu jest teraz nowa.
    2. Jeśli zauważyłeś próchnicę na tym nalocie tzn, że to są ubytki klinowe - idź do dentysty żeby to wyleczyć
    3. Używaj pasty paradontax (ona zapobiega, chroni przed paradontozą) jeśli boisz sie paradontozy i chcesz przed nią uciec (ma ochydny smak), jeszcze jest pata do zębów meridol ją też możesz stosować.
    4. jeszcze kup sobie miękką szczoteczkę do zębów
    No i tyle.

    Komentarz


    • #3
      Prawdopodobnie jutro wybiorę się do dentysty i będę usuwał kamień. Płukankę do zębów mam colgate, zamiast nici dentystycznej mogą być ?czyściki? bo właśnie takie posiadam ( to są takie małe szczoteczki jednorazowe). Najbardziej martwi mnie właśnie ta mała szczelinka na górnej 3. Jeżeli chodzi o pastę to używam Elmex, może być zamiast parodontax? Podobno Elmex ma również właściwości przeciw paradontozie.

      Komentarz


      • #4
        Widocznie wiesz najlepiej, pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alexandra089 Zobacz posta
          Jeśli zauważyłeś próchnicę na tym nalocie tzn, że to są ubytki klinowe
          dobre, jakby ubytek klinowy był zależny od próchnicy i odwrotnie. Nie ma to jak fachowa rada asystentki! Może by zająć się rzeczami mniej medycznymi?

          A okrężnych ruchów to się dzieci oczy.

          Drogi pacjencie, ubytki klinowe robią się od czego innego i trzeba iść do dentysty by ten stwierdził czy aby na pewno to są właśnie one. Leczenie jest wtedy zupełnie inne.
          Więc albo to będzie ubytek klinowy albo kamień, co na górnej 3 od przedsionka jest prawie nie realne albo po prostu próchnica, co też jest mało prawdopodobne. Paradontoza nie bierze się z niczego i potrzebny jest dokładny wywiad i badanie. Być może masz tzw węzeł urazowy który powoduje ucisk dziąsła i jego zanikanie

          koniecznie zapytaj tu i daj ewentualnie zdjęcie tej górnej 3:

          Komentarz


          • #6
            Nie bądz taki cwany bo cie w tyle zabraknie, jestem asystentką z zawodu, ale studiuje stomatologie. Więc nie oceniaj mnie. Tez bede stomatologiem, ale na pewno nie takim chamem!! Kuta*s.

            Komentarz


            • #7
              czuje ze każdy kto by napisał krytyke byłby nazwany przez ciebie chamem ja sobie wypraszam. A ty sie duuuuuuuzo ucz.
              btw, na jakiej uczelni??

              Komentarz


              • #8
                Wcale że nie każdy za cytowałeś moją wypowiedź ;/ I brzydko napisałeś cytuję: "Nie ma to jak fachowa rada asystentki! Może by zająć się rzeczami mniej medycznym" tak mi kiedyś tłumaczył lekarz z 50 letnim stażem, dziś ma 90 lat - on zawsze ciekawie opowiadał wszystko, więc to powtarza.
                A co ojego zawodu to co myslisz że jestem gorsza niż lek. stom? Nie jedna asyst. jest bardziej kumata niż lekarz. Ja lubiłam swój zawód, może dlatego że pracowałam z fajnymi lekarzami i nigdy nie trafił mi się taki który by powiedział: tee asystentka słuchaj - nie wpierdalaj się albo nie udzielaj ludziom złych informacji, ale ja to rozumiem asystentka dla lekarza jest zwykłym laikiem, ponieważ mało jest takich lekarzy którzy kiedyś klepali biedę, zawsze sa to dzieci bogatych rodziców którzy zawsze wszystko mieli, pierli i mieli samochód na 18-ste urodziny, ciągłe podróże itp. i wy własnie nie rozumiecie że niektórzy chcą dojśc do tego sami jak ja odkładałam częśc każdejwypłaty żeby później mamunia z tatuniem mnie nie utrzymywali na studiach, Ci którzy mieli i mają kase są właśnie tacy nie dobrzy!!

                Komentarz


                • #9
                  i tu się mylimy droga płcio piękna bo myślisz stereotypowo. Tak się składa że ani jednego w rodzinie nie mam lekarza a ani jednego ktory by zarabiał 4 koła miesięcznie więc nie sadź mi tu bzdur. I specjalnie mature poprawiałem żeby sie na stome dostać. Typowa głupia gadka na temat lekarzy... Skoro jesteś asystentką to zajmij sie pracami asystenckimi a nie próbuj leczyć! Ludzie tu słuchają bo się nie znają i jak będziesz się czuć gdy podpowiesz źle? Powiesz wtedy: "trzeba było nie słuchać bo nie jestem lekarzem?" Nie, powiesz tak jak wyżej: "Widocznie wiesz najlepiej". Masz za duży tupet. I nie chodzi mi o dyskryminowanie czy coś tylko nie próbuj leczyć. Gościu wyżej może miec obytki klinowe a ty go uczysz szczotkować.. To nie jest prawidłowa pomoc.
                  jak znasz lekarzy którzy są mniej kumaci od ciebie to gratuluję znajomości.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X