Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aparat ortodontyczny na konkretną wadę - kilka pytań

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Aparat ortodontyczny na konkretną wadę - kilka pytań

    Witam na forum

    Przed ślubem (który za 2 - 3 lata minimum) mam w planach założyć aparat ortodontyczny. wada zgryzu w załącznikach - niestety nie udało mi się zrobić zdjęć w lepszej jakości, ale do delikatnej orientacji w sytuacji mam nadzieję wystarczy. w związku z tym, iż mieszkam za granicą, a aparat chciałabym założyć w Polsce, mam kilka pytań. wolałabym być przygotowana, przede wszystkim finansowo i "czasowo", jeszcze przed wyjazdem do Polski. mam 23 lata, nigdy nie miałam wyrwanego żadnego zęba.

    1. jaki aparat najprawdopodobniej zaoferuje mi ortodonta i jaki byłby jego koszt (nie wliczając w to kosztów wizyt po założeniu - tylko całą procedurę, od pierwszej wizyty po wyleczeniu wszystkich zębów, aż do jego założenia)? interesują mnie wszystkie możliwe opcje, niezależnie od ceny.
    2. jak długo zajęłoby całkowite przygotowanie wszystkiego (pomijając leczenie wszystkich zepsutych zebów)?
    3. jak długo z taką wadą i w moim wieku musiałabym go nosić?
    4. czy w tym przypadku założenie aparatu na dolną szczękę byłoby konieczne?


    z góry dziękuję za pomoc
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Trish; 28.04.2010, 13:12.

  • #2
    naprawdę nikt nie jest w stanie mi czegokolwiek na powyższy temat powiedzieć ?

    Komentarz


    • #3
      Ten temat był już poruszany wiele razy, poszukaj, sobie.
      Aparat ortodontyczny koszt około 1500 zł na jednen łuk (zamki metalowe)
      Aparat kosmetyczny około 2500 zł za jeden łuk( zamki kosmetyczne niewidoczne)
      Na dół i na góre ttrzeba by zalożyc aparat, nosi sie go minimum 2 lata, poźniej trzeba nosić retainery (żeby wada nie powróciła) tez przez około 2 lata.
      Jeżeli bys sie zdecyddowała na aparata to trzeba by usunąc jakieś zęby na pewno, bo masz za mała szczęke dlatego rosną poza łukiem.
      To że meiszkasz za granica - bardzo źle, bywa tak że zamki (chociaż nie muszą) czasem się odkeljajaa pod wpływem jakiegoś pokarmu i trzeba lecieć do ortodonty żeby go spoworotem przykeił, po drugie musisz przyjeźdzac na kontorlne wizyty co miesiąc są. Aparat ruchomy można założyc tylko do 16 roku życia, poźniej tylko stały!!!!!

      Komentarz


      • #4
        zadałam pytanie o konkretną wadę, a nie czyjeś podobne. każdy przypadek jest indywidualny, dlatego pomimo przeszukania forum napisałam oddzielny temat.

        byłam u kilku ortodontów i każdy miał inny pogląd - jeden stwierdził, że nic nie trzeba usuwać, że się zmieści, drugi uznał, że wystarczy usunąć tą trójkę poza łukiem (po czym dodał, iż wymaga wtedy pisemnej zgody ode mnie), tylko jedna pani zaleciła usunięcie czwórek i aparat na oba łuki. mam również delikatnie przesuniętą szczękę (granica między jedynkami nie pokrywa się z wgłębieniem pod nosem) przez ten jeden ząb poza łukiem - tylko jeden ortodonta to zaważył. dlatego byłam trochę skołowana i właściwie zszokowana.

        moja współlokatorka ma aparat założony w Polsce, na wizyty jeździ co 2 miesiące. zresztą nie byłoby z tym problemu. mogę zdecydować się na leczenie na miejscu, ale koszty są minimum 2 - 3 krotnie wyższe, co mi się zdecydowanie nie opłaca nawet po wliczeniu kosztów biletów do Polski.

        Komentarz


        • #5
          Zrobisz jak będziesz uważała. Powodzenia. POZDR.

          Komentarz

          Pracuję...
          X