Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kobieta w 7. misiacu ciazy -tragedia -polkniecie plynu bakteriobojczego u stomatologa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kobieta w 7. misiacu ciazy -tragedia -polkniecie plynu bakteriobojczego u stomatologa

    Bylam wczoraj u stomatologa i okazalo sie ,ze moje dziasla sa w kiepskim stanie, stomatolog zaczal mi je czyscic i przeplukiwac jakims plynem antybakteryjnym z woda utleniona jak sie nie myle. Lezalam na plecach ,moja glowa byla nisko jakos nagle nie moglam oddychac ,w tym momencie polknelam troche tego plynu bakteriobojczego. Podniebienie zaczelo mnie strasznie piec ,a dzidzius kopac. Czy ten plyn mogl wyzadzic jakas szkode mojemu dziecku? Strasznie sie boje od wczoraj ,prosze o nie wysmiewanie sie i balagam o odpowiedz najlepiej stomatologa ,ktory uzywa tego plynu. Zebym chociaz znala sklad to moglabym sie skonsultowac z moim lekarzem.

  • #2
    Ten plyn to jest możliwy 2% chloran (zapach podobny do wody z basenu - tak każdemu to przypomina)!! Jeżeli lekarz czymś przepłukiwał to kolejność przepłukiwań płynami jest taka: 2% chloran, 0,9%NACL (sól fizjologiczna) i H2O2 (woda utleniona). Przede wszystkim kobiet w ciąży nie leczy się na leżąco!!! Dzidzuś mógł zacząć kopać, bo Pani sie wystraszyła i tak on też zareagował, ale radze iśc do ginekologa, jeżeli ruchy dziecka Panią niepokoją i powiedzieć o tym co mogła Pani połknąć u dentysty!! nie chce pisac tutaj o szkodach - bo sie nie orientuję! Lepiej porozmawiać ze specjalistą. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego :-)

    Komentarz


    • #3
      Dziekuje za odp. na 15. mam wizyte u lekarza takze moze dowiem sie czegos wiecej. A co jest napisane na opakowaniu takiego preparatu ,tzn. co nalezy zrobic w przypadku polkniecia? Z tego co udalo mi sie znalesc w internecie duze stezenia sa rzeczywiscie bardzo szkodliwe i na pewno mialyby wplyw na rozwijajace sie dziecko,ale tu na szczescie nie bylo az tak duzego stezenia i tym sie pocieszam. Rowniez nie rozumiem dlaczego bylam leczona i to na lezaco, stomatolog nie powiedzial mi co i dlaczego bedzie robione ,gdy spytalam sie czy to na pewno bezpieczne odpowiedziala jedynie ,ze tak ,a jak powiedzialam ,ze przed chwila to polknelam i strasznie piecze to powiedziala tylko zeby nie polykac. Plukala mi usta tak zracym plynem ,ale kiedy poprosilam o antybiotyk to juz niestety spotkalam sie z odmowa bo to moze byc dla mnie niebezpieczne i dostalam tylko skierowanie do innego stomatologa ,juz nic nie dam sobie robic w buzi ,trudno niech mi wszystkie zeba wypadna ,ale niech moje dziecko bedzie zdrowe.

      Jeszcze co do tego czym stomatolog przeplukiwala moja dziasla ,to po wypluciu bylo bardzo duzo bialej piany. W ustach nie czulam zadnego smaku ,wrecz mialam wlasnie wrazenie ,ze to woda ,a to drugie cholerstwo to juz nie wiem co. Boze po co mi to bylo ,ja chcialam dostac tylko antybiotyk na dziasla bo lekarz kazal mi je wyleczyc przed porodem. No nic zbieram sie do lekarza ,mam nadzieje ,ze mnie nie zbyje choc tego mozna by sie po nim spodziewac.
      Ostatnio edytowany przez motonitka; 22.04.2010, 15:47.

      Komentarz


      • #4
        Bylam u lekarza i okazalo sie ,ze nie ma mozliwosci zeby takie substancje dostaly sie do dziecka. Juz moge spac spokojnie. Dziekuje za odp. Znow moge cieszyc sie ciaza

        Komentarz


        • #5
          ciesze się bardzo, że wszystko w porządku :-) Aha to co Pani polknęła to możliwe że była to tylko woda utleniona jeżeli przepłukiwane były dziąsła, bo chloranem przepłukuję się zapalenia zębó przy leczeniu kanalowym :-) Antybiotyk przy ciązy jednak nie bardzo.... Ale w ciązy nie moga Panią kłasc i leczyć na w takiej pozycji, pamiętam że się uczyłam o tym :-) Pozdrawiam i życzę Przyszłej Mamie pociechy z dzidziusia :-)

          Komentarz


          • #6
            Nie, leczenia kanalowego to ja na pewno nie mialam, zabieg byl bardzo krotki i polegal wlasnie na przeplukaniu dziasel czyms. Zapachu chloru raczej nie czulam ,a smak to na pewno byl wody utlenionej tym bardziej ,ze slyszalam ,ze p. stomatolog mowila zeby podac jej duza ilosc tej wody. Niestety musze wziac jakis antybiotyk (bezpieczny w ciazy!) bo jest ryzyko ,ze to ostre zapalenie przeniesie sie na dziecko Co do tego zabiegu w pozycji lezacej to juz wiecej nie dam sie tak polozyc.

            Komentarz

            Pracuję...
            X