Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kanałowe - ból zęba po usunięciu miazgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kanałowe - ból zęba po usunięciu miazgi

    Witam. Chciałem zapytać czy jest to możliwe, alby ząb po usunięciu miazgi (ale jeszcze nie wypełniony, wypełnianie będzie za tydzień) bolał? I czy długo może utrzymywać się taki ból? Nie jest on mocny, tylko mnie ćmi i to nie cały czas, tylko z przerwami. Usuwaną miazgę miałem wczoraj. Ból nasila się przy wysiłku jak np. dźwiganie czegoś ciężkiego. Czy mogę stosować leki przeciwbólowe i jak długo może mnie boleć?

    Pozdrawiam,
    Roman

  • #2
    przez ten czax (tydzien do wypełnienia kanałów) trzeba obserwowac ból. Jeżeli boli na nastepnej wizycie trzeba koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi, inaczej lekarz kanały wpelni i będzie problem bo tam będa się rozwiać bakterie. Najlepiej łykać przeciwbólowe środki, jeżeli masz Ketonal to tylko do 3 na dobę. Dlaczego boli? Tak niestety czasem jest. Jeżeli ból nie ustepuję po tabl to tzreba jak najszybciej zglosic sie do lekarza. Pozdr.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez alexandra089 Zobacz posta
      przez ten czax (tydzien do wypełnienia kanałów) trzeba obserwowac ból. Jeżeli boli na nastepnej wizycie trzeba koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi, inaczej lekarz kanały wpelni i będzie problem bo tam będa się rozwiać bakterie. Najlepiej łykać przeciwbólowe środki, jeżeli masz Ketonal to tylko do 3 na dobę. Dlaczego boli? Tak niestety czasem jest. Jeżeli ból nie ustepuję po tabl to tzreba jak najszybciej zglosic sie do lekarza. Pozdr.
      Wczoraj wieczorem zaczął mnie bardziej boleć, co było trochę uciążliwe, więc wziąłem nurofen ultra forte i przeszło. Dzisiaj cały dzień nic nie boli, ale ząb jest jakby bardzo wrażliwy, bo jak puknę zębem o ząb to jest uczucie delikatnego bólu (jeśli można to w ogóle nazwać bólem). Czy tak ma być, że jest on taki bardzo wrażliwy czy powinien zachowywać się jak każdy inny ząb?

      Komentarz

      Pracuję...
      X