Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba w ciąży - wyrywanie, leczenie, znieczulenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba w ciąży - wyrywanie, leczenie, znieczulenie

    No i stało się, zaniedbałam sobie ząbka i niestety zaczyna się koncert;(
    Jeszcze kilka dni temu nie bolał mnie ani trochę, a od 3 nocy praktycznie płaczę z bólu (ale tylko w nocy boli o.o), dawno dawno temu pewien niemądry dentysta bez powodów rozwiercił mi zęba, zatruł a potem po prostu przestałam chodzić do niego (sama nie wiem dlaczego...), po chyba pół roku pojawiłam się u innego, wyleczyłam parę ząbków ale ten pozostał nieruszony, i tak się dalej psuł;(
    W czasie ciąży pękła mi lewo górna piątka, a bolącym zębem jest lewa górna siódemka, ale kiedy się kładę i zaczyna się ból to promieniuje on i na piątkę, co jest nie do zniesienia;(
    Czy dentysta może mi tego zęba wyrwać? Czy tylko leczyć? Jakie znieczulenie może zastosować? Czy może mi go w ogóle odmówić? Jestem w 6 miesiącu ciąży.

  • #2
    Witam, niestety ząb pójdzie do usunięcia - tak mi się wydaję, po zatruciu zęba nie można przestać chodzić do dentysty!!! Trzeba chodzić!! Najgorszym miesiącem ciąży jest 1-3 miesiąca i 8 miesiąc. A tak poza tym jest Pani bezpieczna, u nas w gabinecie dajemy kobietą w ciąży znieczulenie, ale takie które nie zawiera noradrenaliny!! Czyli np. Ubistesin 4%. Lekarz oczywiście może Pani odmówić znieczulenia. Najlepiej popytać po gabinetach: "Boli mnie ząb, strasznie się boję a jestem w 6 miesiącu ciąży, czy dacie mi Państwo znieczulenie?" Wtedy będzie Pani wiedzieć, ale bez obaw, u nas ostatnio przyszła kobieta w 5 miesiącu ciąży do usunięcia siódemki górnej, lekarka podała jej Ubistestin 4% i wszystko z kobietą było w porządku, nic się nie działo :-)
    POZDRAWIAM :-)

    Komentarz

    Pracuję...
    X