Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Korony, alergia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Korony, alergia

    Witam serdecznie,

    Zastanawiam się, czy uzyskam fachową odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie. Mam wrażenie, że czasy gdzie wszyscy wszystko wiedzieli i udzielali się na forach minęły. Tu wiszą posty bez odpowiedzi. Spróbujmy…

    Jestem mężczyzną 40+. W dzieciństwie byłem leczony antybiotykiem Gentamecyną. Efektem tego leczenia było to, ze wykształciły mi się zęby z żółtym, nieestetycznie wyglądającym szkliwem. Parę lat temu zdecydowałem się na poprawę wyglądu estetycznego moich zębów i z moim lekarzem dentystą zdecydowaliśmy o oszlifowaniu zębów i założeniu koron, zdaje się, porcelanowych na podbudowie metalowej (chyba 13 punktów na zębach górnych, w trzech częściach). To, że są metalowe od spodu wiem na pewno, bo widziałem połyskliwy metal na przymiarkach przed ich założeniem. I wszystko byłoby ok, z efektu estetycznego jestem zadowolony, mam naturalnie wyglądające zęby, jakich nie miałem w dzieciństwie. Problem pojawił się z czasem, zacząłem podupadać na zdrowiu, a na skórze ciała pojawiły się alergiczne wypryski. W badaniach alergologicznych stwierdzono uczulenie na metal, prawdopodobnie ten, znajdujący się w stopie stanowiącym podbudowę koron. Finalnie muszę się pozbyć z siebie założonych koron. Oczywiście nie jestem zadowolony, ale nie mam żalu do lekarza dentysty, on mnie informował o możliwości takich powikłań. Mam tylko pytanie co dalej, jakie mam możliwości. Przypuszczam, że jedną z możliwości jest ordynarne wyrwanie zębów z korzeniami i jakaś protetyka. Szczerze mówiąc nie za bardzo mi się uśmiecha takie rozwiązanie. Liczę tu na pomoc specjalistów dentystów, proszę o radę, propozycję rozwiązania mojego problemu. Być może ktoś z pacjentów miał podobny problem do mojego, może doradzi, opowie, jak go rozwiązał. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: mechaniczne zdjęcie koron z metalem i w ich miejscu odbudowa koron zębów materiałem kompozytowym. Czy takie coś jest możliwe?

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedz.

    Pozdrawiam,

    Sebastian
Pracuję...
X