Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybielanie zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybielanie zębów

    Tak jak w temacie: jestem zainteresowana wybieleniem zębów... Jednak nie wiem czy mi taki zabieg pomoze, poniewaz mam bardzo zolte zeby-niestety jest to dziedziczone genetycznie - moja mama tez ma zolte zeby... domyslam sie, ze taki kolor mojej kosci ...
    moje pytanie brzmi: czy w takim wypadku zabieg wybielania zebow pomoze mi uzyskac efekt bialych zabkow? bardzo mi na tym zalezy!
    prosze o fachowa pomoc i wybrania najefektywniejszego sposobu wybielania, bo wiem, ze istnieja rozne sposoby wybielenia zebow...

  • #2
    Witaj,
    wybielanie spowoduje rozjaśnienie zębów, jednak nie będzie to efekt tak widoczny jak w zębach typowo "białych". Naturalny kolor to kość słoniowa, możesz wstawić zdjęcie swojego uśmiechu, będzie łatwiej ocenić ich barwę.

    Komentarz


    • #3
      Witam z tego co wiem to wybielanie jest dosc agresywna igerencja na szkliwo i moze dosc do jego uszkodzenia, ale moze sie myle. Jesli chodzi o higiene jamy ustnej to polecam niciowykałaczki dentec dostepne na stronie

      Komentarz


      • #4
        Załączam zdjęcia swoich zębów w takim razie;]... Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże i doradzi;]
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Wybielanie zębów to kosztowny zabieg, prowadzi też do obniżenia wytrzymałości zęba, musi być powtarzany, a na lepszy efekt wymagana jest stała higiena jamy ustnej na wysokim poziomie. Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu, nie cierpisz na nadwrażliwość, dbasz o prawidłową higienę można sie zdecydować na taki zabieg wybielania - jednak jest to wskazanie czysto kosmetyczne. Na zdjęciu widać normalny kolor zębów - pamiętaj że najzdrowsze i naturalne zęby mają kolor odcienia bieli (kości słoniowej), nigdy nie będą idealnie białe.
          Radzę też z ostrożnością używać niektórych past o niekorzysnym współczynniku ścieralności (ścierających szkliwo past np. wybielających), mogą one powodować mikro-zarysowania szkliwa i nadgorliwość w trosce o białe zęby spowoduje osłabienie zębów.
          Ostatnio edytowany przez giznew; 24.02.2009, 01:27.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za odpowiedź;]...
            Niestety-wybielenie zębów to moje odwieczne marzenie;]... Jednak z drugiej strony mam bardzo słabe zęby-w każdym zębie umieszczona jest plomba... Niedawno zaczęłam stosować pastę ELMEX;]-i myję zęby 3 x dziennie... Jednak nie wiem czy to wystarczające, powinnam pewnie zainwestować jeszcze w płyn do płukania jamy ustnej...
            Co do wybielenia to na pewno przedyskutuje to ze swoim dentystą... Najbardziej obawiam się, że zabieg wybielania nie przyniesie mi żadnego efektu...
            Pozdrawiam serdecznie!

            Komentarz


            • #7
              po wybielaniu będą jaśniejsze od aktualnych, ale nie o kilkanaście odcieni niestety

              Komentarz


              • #8
                :C Pomożecie mi? Ja mam starsznie dziwne zęby, miałam kiedyś aparat denstyczny, ale potem nie nosiłam rejtajnera czy czegoś takiego i mi się rozjechały trochę. Ale to jest mniej ważne. Mam dziwnie nierównomiernie przebarwione, a najgorsza jest... LEWA JEDYNKA. Tak na samym przedzie. Ona tak wygląda, bo jakieś 5 lat temu miałąm ją robioną kanałowo, ale w zły sposób. Niedopełniony był kanał do końca. No i jakieś pół roku temu zrobił mi się stan zapalny w tym kanale i ropa się zbierała, nie wiem, może ten ząb zaczął gnić? Jakkolwiek dentystka mi powiedziała, że to cud że ten ząb się odratował (chociaż boję się, że nie do końca bo czasem mam wrażenie, że znowu się tam zbiera trochę ropy;/). No i proszę, jak on wygląda:



                Eh Olka, dałabym się pociąć za takie zęby jak Ty masz:P.
                Aby było śmiesznie jedynka prawa jest jakaś dziwnie zdrowa, biała i starsznie szybko reaguje na wszelkie pasty wybielające =.=
                Czy jest jakaś nadzieja dla tych zębów? POMOCY

                Komentarz


                • #9
                  witaj,
                  rozumiem że chodzi o Twoją prawą jedynkę (bielsza od pozostałych)? Aby oszczędzać zęba wybielanie jest przeciwwskazane, można pomyśleć o licówce porcelanową, choć tu też potrzebne jest znaczne szlifowanie. Jedynym rozwiązaniem to licowanie kompozytem o przystosowanym kolorze, dentysta lekko piłuje wtedy Twojego zęba i nakłada mataeriał do wypełnień o pasującym kolorze. Obecnie jest bardzo wiele odcieni i można łatwo zrobić idealnego zęba. Oczywiście metoda odpada przy wielu zębach.

                  Dlaczego nie nosiłaś aparatu? Wygląda na to że masz zgryz krzyżowy, może to źle wpływać na resztę zębów, może dochodzić do nadmiernych starć guzków itp.

                  Komentarz


                  • #10
                    mam 14 lat. mialam robione dwie jedynki bo miałam wypadek ale chciałabym zeby byly białe. pociełabym sie za ładniejsze. zreszta przd tym wypadkiem to miałam równiutkie i bielutkie po prostu cudo, najładniejsze z całej rodziny.ale zeby wybielic wystarczA paski wybielające? powiedzcie. mam nadzieje ze ktos tu zaglada

                    Komentarz


                    • #11
                      Mniej więcej w 4 miesiące po wprowadzeniu ajony, systematycznego mycia, i rezygnacji z fajek. I przede wszystkim zmiana jest trwała. Musicie zadbać o podstawowe kwestie... Wybielanie to strata czasu, nie ma ono sensu, i kompletnie nic nie daje.

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie bez zmian - ajona, systematyczne mycie, miękka szczoteczka i ogólna pielęgnacja, ale żadnych zabiegów. W zasadzie to należy powiedzieć, że moje zęby są diametralnie inne, powróciły do zdrowia i są ładne. Żadne cudowne metody nie są tutaj potrzebne.

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie wiem czy paski wystarczą, ja wybielałam u dentysty. wszystko zrobiła bardzo profesjonalnie i już wyglądają bardzo dobrze

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja wybielałem samodzielnie - koniec z fajkami, kawą, za to pojawiła się dbałość o systematyczność, dobre szczotkowanie, dietę. W ten sposób zęby powróciły do zdrowia, wyglądają bez porównania lepiej - tak jak powinny.

                            Komentarz


                            • #15
                              Tu bym się znowu nie zgodził.....U jednego taki sposób samodzielnej dbałości o zęby się sprawdzi i wszystko będzie wyglądało ekstra po jakimś czasie, ale u innych znowu nawet takie metody mogą nie zadziałać – i to z różnych powodów. Więc nie ma co krytykować osób, które decydują się na wybielanie. Jasne, w pierwszej kolejności lepiej rzucić złe nawyki, a wprowadzić zdrowe przyzwyczajenia, a dopiero gdy to nie da efektów zedycydować się na zabieg.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X