Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dolna szczęka - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dolna szczęka - problem

    Dzień dobry. Mam 22 lata i chciałem się zapytać czy aparatem ruchomym mam jakąś szansę na poszerzenie dolnej szczęki. Na aparat stały nie mam pieniędzy. Szczęka jeszcze mi rośnie. 4 lata temu wyszły mi cztery ósemki. Na górze jest wszystko dobrze, a na dole są problemy. Mianowicie wypychana do przodu jest prawa jedynka. Szczęka ciągle mi się wydłuża, a potrzebowałbym poszerzenia. Ósemek wolałbym się nie pozbywać, raczej tą wypchniętą jedynkę bym wywalił. Dwójka z jedynka praktycznie się stykają za tą wypchniętą jedynką więc nie sądzę, żeby mocno zmieniło się położenie zębów może od trójek do jedynki. Czy są jakieś poprzeczne śruby, którymi można by wypchnąć trójki bardziej na zewnątrz tak żeby szczęka zwężała się od dwójek? Może mogę wypchnąć tylko zęby bez zmiany kształtu szczęki? Jedynki i dwójki i tak są jakby poza szczęką - gdy odciągnę wargę na dół to widać, że wystają poza zarys szczęki o cały milimetr - więc może na tej samej zasadzie mogą zadziałać 3 przez co zrobi się troszkę miejsca dla tej niechcianej jedynki? Za tydzień mam wizytę u stomatologa lecz wolałbym liznąć temat przed wizytą.
    Pozdrawiam T.

  • #2
    Aparat stały zdaje egzamin tylko do około 15 roku życia.No nawet do 18 lat, a później to tylko stały aparat, jeśli chodzi o jakieś śruby to nawte nie chce mi się tego czytać do końca bo to na pewno koszt uuuuuuuu duży jeśli w ogóle coś takiego jest. Więc jak Pana nie stać na stały aparat to nic tutaj się poradzić nie da. Aha i to przez te ósemki zęby się krzywią. Do aparatu stałego trzeba by na pewno wszystkie ósemki usunąć. Pozdrawiam. OLA

    Komentarz

    Pracuję...
    X