Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny kolor zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny kolor zęba

    Witam, nie ukrywam że z problemem jeszcze nie byłem u dentysty z oczywistego powodu, boję się większego dłubania w zębach. Mam 27 lat, ostatnia moja wizyta ok 5 lat temu, nigdy nie mialem problemów z zębami, tylko 1 plomba. Jakieś dwa miesiące temu zauważyłem dziwny- szary, niebieskawy kolor na prawej górnej czwórce. Zaniepokoiło mnie to ale ząb nie boli, brak reakcji na ciepło/zimno. Wczoraj podczas mycia zębów postanowiłem dokładniej się przyjrzeć czy coś się zmieniło i ku mojemu zdziwieniu taki sam kolor pojawił się na piątce i szóstce. Chyba muszę się wybrać z tym faktem do dentysty jednak chciałbym wiedzieć na co się psychicznie można nastawiać.... Dodam, że nie leczę się na nic.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez krzysiek01; 22.01.2017, 03:20.

  • #2
    No to na co czekasz? Raz dwa do stomatologa.

    ___________

    Komentarz


    • #3
      Nie ma na co czekać, bo sobie możesz zęby popsuć!

      __________________

      Komentarz


      • #4
        Niestety mam świadomość tego że szybciutko musze dentystę odwiedzić... wolę zawsze wiedzieć co może mnie czekać i się psychicznie nastawić
        Dodam, że te ani inne zęby wgl mnie nie bolały i nie bolą więc jak dla mnie dziwna sprawa. Martwe zęby? Ale praktycznie w pół roku aż trzy?

        Komentarz


        • #5
          Pierwsza wizyta za mną, cztery żeby do leczenia- próchnica od środka. Stomatolog otworzyła mi czwórkę, stwierdziła że jest zbyt głęboko i trzeba założyć opatrunek, który mam mieć 1,5-2 mc. Oczywiście chyba z powodu szoku nie dopytalem co to jest i jak wygląda dalszy etap leczenia. Wiem tylko że jeśli opateunek nie pomoże to leczenie kanałowe. Jaki cel jest opatrumku i z czym wiąże się ew późniejsze kanałowe?

          Komentarz


          • #6
            Z doświadczenia wiem, że nie ma co zwlekać z różnymi objawami zęba bo z reguły wiem, że kończy się to większymi problemami.

            Komentarz

            Pracuję...
            X