Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odbudowa zęba na włóknie szklanym

    Witam,

    Miałam leczonego zęba kanałowo ( dolna szóstka ). Ząb był już wcześniej leczony , jednak pod plombą zrobiła się zgorzel i niestety nadawał się tylko do kanałowego. Na początku wszystko przebiegało gładko. Pani Doktor rozwierciła zęba i oczyściła kanały , kazała mi chodzić dwa tygodnie z lekarstwem. Niestety w tym czasie pękła ściana zęba. Pękła dość głęboko pod dziąsłem. Pani Doktor jednak ją wyjęła i przeleczyła zęba kanałowo. Teraz czekam na odbudowe tego zęba i myślałam, że będzie to odbudowa na wkładzie koronowo- korzeniowym plus korona. Jednak Pani Doktor stwierdziła, że to sie nie będzie trzymało i zaproponowała odbudowę na włoknie szklanym kompozytem. Z zęba została jedna ściana ( od strony policzka , jednak jest ona dość gruba). Teraz moje pytanie - czy taka odbudowa jest właściwa ?? czy złamanie ściany zęba w trakcie leczenia nie świadczy o jakimś błędzie ze strony lekarza ? ( ściany zęba były grube , natomiast Pani Doktor zostawiła częśc starej plomby i to właśnie ona się wyłamała i podejrzewam była przyczyną pęknięcia reszty zęba) Nie chce stracić tego zęba , ale też nie chcę żeby sie okazało, że za kilka miesięcy ząb się złamie tak, że nie będzie nadawał się już do odbudowy. Proszę o radę.
Pracuję...
X