Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból po ekstrakcji zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból po ekstrakcji zęba

    Witam, prosiłbym o porade co mam robić. W poniedziałek 19.12 miałem wyrywanego zęba (górna 6), podobno był w stanie zapalnym. Wyrywałem go na NFZ (teraz żałuje że nie prywatnie) i podobno wszystko zostało zrobione jak należy. Tampon który miałem trzymać w buzi, trzymałem około 40 minut, potem go wyrzuciłem. 2 godziny po wyrwaniu zacząłem czuć baaardzo silny ból, więc zacząłem przykładać sobie lód owinięty w ścierke do policzka a potem wziąłem nurofen, ból znikł na jakiś czas (do następnego dnia rano). Rano następnego dnia (wtorek), zauważyłem że mam też jakieś krostki dwie na dziąśle w miejscu gdzie mi wyrywała tego zęba i ból promienieje do dolnego dziąsła, więc poszedłem na kontrole i dowiedziałem się że się skrzep nie wytworzył, więc pani doktor wypłukała mi to miejsce włożyła takie brązowe lekarstwo (chyba Alvogyl) i kazała zagryźć znowu ten tampon i trzymać przez 20 minut, i zaleciła że jeżeli mnie boli to żebym brał sobie nurofen forte, żebym nie używał żadnych płukanek, i kazała przyjść na następny opatrunek na następny dzień
    W środe wyjęła stary opatrunek, włożyła nowy i przepisała mi antybiotyk Clindamycin i dalej kazała mi brać ten nurofen jeżeli boli. (Przypominam że boli mnie od samego początku więc łykam te tabletki jak narkoman) W czwartek znowu wyjęła stary, włożyła nowy i tyle. W piątek trafiłem na jakąś inną stomatolog bo mojej nie było akurat i ta NIEWYPŁUKAŁA MI TEGO ZĘBODOŁU, włożyła mi w ten "dół" taką malutką białą "tabletke?" i znowu ten opatrunek i kazała brać dalej ten antybiotyk, i zaleciła brać ten nurofen trzy razy dziennie i życzyła mi powodzenia na święta. Wczoraj po wigilii wypadły mi resztki tego brązowego lekarstwa, a raczej zwisały mi z tego zębodołu wiec wyrzuciłem je, bo nie miałem ich jak już włożyć z powrotem i mam do teraz po prostu dziure w dziąśle i nic wiecej. Dzisiaj (25.12) ból już nie jest taki duży, ale nadal jest dokuczliwy, da się z nim wytrzymać, teraz mam po prostu pusty zębodół bez żadnego lekarstwa, czuje dalej taki dziwny posmak w buzi, nie wiem czy to resztki lekarstwa czy ropa (podobno jak czułem gdy miałem to lekarstwo), ale i tak biore ten nurofen i antybiotyk żeby ból nie był coraz większy. Reasumując, mam wrażenie, tak samo pare innych osób które już też miały pare zębów wyrywanych, że ta stomatolog coś spieprzyła przy tym wyrywaniu. I tutaj pytanie, czy iść dzisiaj lub jutro na jakieś pogotowie stomatologiczne lub prywatnie do gabinetu i wydać te 100-150 zł na samą wizyte, i może uda się dowiedzieć czegoś nowego i zastosować jakieś lepsze leczenie, czy wszystko zostało zrobione jak należy i mam czekać do wtorku i isć do mojej stomatolog by znów mi dała to brązowe lekarstwo i czekać aż samo przestanie boleć?? Zaznaczam jeszcze że w środe wyjeżdżam w góry i nie będzie mnie do 2 stycznia, wiec jakikolwiek przypływ większego bólu lub czegoś innego powoduje u mnie tragedie.
    Proszę o jakąś porade, czy czekać czy iść, i kiedy ten ból ustanie, a zębodół się zrośnie???
    Z góry dziękuje za pomoc!
    Ostatnio edytowany przez insertowsky; 25.12.2016, 14:46.

  • #2
    - SiĂŞu dáťą ĂĄn cᝧa cĂ´ng ty đầu tĆ° địa ốc ĐẼt Xanh đã chĂ*nh thᝊc triᝃn khai tấi 370 Nguyễn Văn Quáťł, Quáş*n 7. Một vị trĂ* chiáşżn lưᝣc quan trọng ngay cĂ´ng viĂŞn mĹŠi đèn đỏ với mạt tiᝁn dáťą ĂĄn cho tầm nhĂŹn gần nhĆ° bao trọn khu cảnh thiĂŞn nhiĂŞn hᝯu tĂŹnh ngay mạt tiᝁn sĂ´ng quáş*n 7.

    $Link$

    Khu chung cĆ° siĂŞu sang Luxgarden cho cĆ° dân đắm mĂŹnh lĂŁng mấn giᝯa khung cảnh thiĂŞn nhiĂŞn hᝯu tĂŹnh vĂ* cuộc sống sĂ´i động báş*c nhẼt khu đô thị quáş*n 7

    Với tầm nhĂŹn chiáşżn lưᝣc phĂĄt triᝃn khu đô thị cao cẼp với nhiᝁu tiện nghi đẳng cẼp, cĂ´ng ty ĐẼt Xanh đã dĂ*nh trọn lối kiáşżn trĂşc xa hoa vĂ*o Luxgarden với nhiᝁu tiện Ă*ch thĆ°ĆĄng mấi giải trĂ* hĂ*ng đầu được thiáşżt káşż hĂ*i hòa vĂ*o trong khu cảnh thiĂŞn nhiĂŞn xanh mĂĄt lĂ*m cuộc sống tấi Luxgarden trở nĂŞn sang trọng vĂ* thiáşżt tháťąc hĆĄn bao giờ háşżt.

    HĆ*N 25 TIỆN ÍCH N᝘I KHU PHONG PHÚ
    Trong khuĂ´n viĂŞn Luxgarden được đầu tĆ° bĂ*i bản cĂĄc tiện Ă*ch sinh hoất, đảm bảo chẼt lưᝣng cuộc sống văn minh, đẳng cẼp, bao gồm: Phòng sinh hoất cộng đồng, CĂ´ng viĂŞn cây xanh, hồ bĆĄi, khu BBQ, khu vui chĆĄi tráşť em, nhĂ* tráşť, thĂĄc nước nhân tấo, sảnh lounge đón khĂĄch, CafĂŠ, siĂŞu thị mini, khu Ẋm tháťąc, ATM, khu đáş*u xe (Parking), camera an ninh, phòng gym, sĂ*n gỗ phòng ngᝧ , tháşť tᝍ căn hộ, tᝧ kệ báşżp, buồng tắm đứng…



    HĆ*N 60 TIỆN ÍCH NGOáş*I KHU HOÀNH TRÁNG
    đắm mĂŹnh trong cĂĄc tiện Ă*ch xung quanh khĂĄ sầm uẼt mĂ* cĆ° dân dễ dĂ*ng nháş*n ra trong vòng bĂĄn kĂ*nh 1km nhĆ° Triᝃn lĂŁm SECC, SC ViVoCity, Lotte mart, Coopmart, Big C, Satra Food, Tháşż giới di động, Điện mĂĄy ThiĂŞn Hòa, Viễn ThĂ´ng A, Trung tâm tĂ*i chĂ*nh quốc táşż, Trung tâm thᝃ d᝼c thᝃ thao Quáş*n 7, SĂ*i Gòn Sport Club, UBND Quáş*n 7, Trung tâm Y Táşż Quáş*n 7, Hồ BĂĄn Nguyệt, Sân Golf, CĂ´ng viĂŞn MĹŠi Đèn Đỏ, Bệnh viện PhĂĄp Việt, Đấi học RMIT, Trường Nam SĂ*i Gòn, Crescent Mall, Parkson...

    Phåt triᝃn d᝹ ån LUXGARDEN: ĐẼt Xanh - 097 3333 683
    Website chĂ*nh thᝊc dáťą ĂĄn: ďťż


    ThĂ´ng tin dáťą ĂĄn sáş˝ tiáşżp t᝼c được cáş*p nháş*t

    Komentarz

    Pracuję...
    X