Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płyn do płukania jamy ustnej - dziwne efekty

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Płyn do płukania jamy ustnej - dziwne efekty

  Witam, mam pytanie odnośnie płynu do płukania jamy ustnej. Ostatnio kupiłem wybielający Listerline bodajże. Jednak po regularnym stosowaniu zauważyłem, że zwłaszcza rano mam dziwną suchość w ustach. I tworzą się tam takie białe niteczki.
  Czy to może być efekt za mocnego płynu? czy w takiej sytuacji w ogóle go nie stosować, czy mniej, abo rzadziej? Czy to będzie miało sens?

 • #2
  Płyn do płukania jamy sutnej - dziwne efekty

  Witaj,
  Ja na Twoim miejscu całkowicie odstawiłabym Listerine i po 2-3 dniach zaobserwowała, czy wszystko wraca do normy. Jeśli poczujesz się lepiej, to znaczy, że składniki tego preparatu były zbyt agresywne dla Twojej jamy ustnej. Jeśli jednak nie będzie poprawy, to sugeruję zrobić wymaz z ust w kierunku grzybicy lub niedoborów witaminowych.

  Komentarz


  • #3
   Twój organizm widocznie zle reaguje na ten płyn, tak się zdarza. Ja od zawsze zmagałam się z częstymi infekcjami jamy ustnej w postaci aft lub pleśniawek. Wiem, jak bardzo nieprzyjemne potrafi to czasami być. Od jakiegoś czas stosuję ten płyn do płukania jamy ustnej . Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci od 14 roku życia.

   Komentarz


   • #4
    a mam pytanko do was, czy faktycznie tak istotnym jest używanie płynów do czyszczenia jamy ustnej? nie wystarczy mycie zębów?

    Komentarz


    • #5
     Po takich objawach odstawiłabym ten płyn i dla porównania zaczęła stosować jakiś inny. Obserwowałabym czy organizm reaguje tak samo. Jeśli tak - zwróciłabym uwagę na skład, bo możliwe, że zawierają one jakiś składnik, który jednym pasuje, a innym już niekoniecznie.
     Mi po stosowaniu płynu (już teraz nie pamiętam jak się nazywał, wiem tylko, że jakiś czas temu był w białej butelce) zaczął puchnąć język i też miałam sucho w ustach. Okazało się, że źle reaguję na jakiś składnik, a po zmianie preparatu wszystkie te dolegliwości zniknęły.

     Komentarz


     • #6
      płyn do płukania jamy ustnej

      nie spotkałam się z takim efektem nigdy.. może rozcienczanie z wodą coś da? Wskazana jest dodatkowa higiena jamy ustnej, nie tylko samo mycie zębów

      Komentarz


      • #7
       A myślałeś o zmianie płynu do płukania? Jeśli masz dziwne efekty po Listerine, to jest to conajmniej dziwne, bo jest to najlepszy płyn dostępny na rynku. Jeśli dalej będziesz czuł się dziwnie - odwiedź lekarza. Ja osobiście poleciłbym jednak zmienić płyn i zobaczyć, czy sytuacja nadal będzie się powtarzać. Koniecznie sprawdź sobie - ten na bank nie powinien robić Ci żadnego problemu.

       Komentarz

       Pracuję...
       X