Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Proszę o poradę!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Proszę o poradę!

    Witam, może najpierw opiszę sytuację. Od dwóch tygodni pobolewał mnie ząb (czwórka górna prawa), ból był dość znośny i nie wybrałem się do dentysty na leczenie. Nie wyglądało to źle więc cały czas odkładałem wizytę, ale dziś obudziłem się o 2 nad ranem ze strasznie opuchniętą lewą stroną twarzy, nawet oko spuchło. Zrobiły mi się bąble nad zębami i domyślałem się że to stan ropny, choć nigdy nie zdarzyło mi się to i miałem rację. Wybrałem się do dentysty. Od razu jak mnie zobaczyli w gabinecie to powiedzieli, że takiego przypadku dawno nie widzieli. Moja twarz wygląda jakbym dostał kopa od Pudziana . Pani dentystka powierciła mi w tym zębie (zero bólu) i skalpelem nacięła dziąsło w pobliżu tych bąbli nad zębami (tu ból już ostry). Powiedziała, że otwarła mi zęba a ropa powinna schodzić. Przepisała mi też antybiotyk Clindamycin-MIP (2 razy dziennie). Praktycznie po nacięciu na dziąśle ropa mi zaczęła schodzić i opuchlizna zaczęła dość szybko zanikać. Udałem się już do domu zażyłem antybiotyk, przespałem się bo nie mogłem od tej 2 nad ranem spać, i po obudzeniu opuchlizna była jeszcze gorsza i ropa przestała mi schodzić przez to nacięcie na dziąśle tak jakby się zagoiło. Bardzo proszę o poradę!!! Jest jakiś domowy sposób żeby opuchlizna zeszła szybciej? Może jakieś „masowanie twarzy” albo chłodzenie lodem? Znajomi polecają mi Dentosept do płukania jamy ustnej, ale nie wiem czy mogę to stosować z antybiotykiem?
Pracuję...
X