Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zatrzymana ósemka bez żadnych objawów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zatrzymana ósemka bez żadnych objawów

    Witam serdecznie,

    Dwa lata temu robiłem panoramiczne prześwietlenie szczęki i wynikało z niej że dwie górne ósemki mogą mieć problemy ze znalezieniem miejsca żeby normalnie wyrosnąć. Jedna wyszła normalnie ale drugiej nie widać do dziś, nie czuję i nie czułem nigdy żadnego bólu w jej okolicach ale jestem pewien że jest zatrzymana i nie ma już szans wyjść.

    Pytanie, czy w takim przypadku powinienem udać się do chirurga w celu jej usunięcia czy jeżeli nie ma żadnych objawów od dwóch lat to lepiej nic z tym nie robić?

    Czytałem że zatrzymane ósemki mogą powodować poważne skutki uboczne jak krzywienie reszty zębów i uszkadzanie korzeni siódemek poprzez wydzielany przez nie "tzw. kwas? ".

  • #2
    Hej. Zdarza się, że zęby mądrości rosną w bok, popychając inne zęby. Jeśli jednak ząb nie daje o sobie znać (popchnięte zęby, ból, ucisk, powiększone węzły chłonne po tej stronie) to najlepiej go zostawić w spokoju, bo nawet może się zdarzyć tak, że nigdy nie będzie chciał rosnąć.

    Komentarz


    • #3
      Ja bym poszła do dentysty, bo wyrośnie w bok i co dalej? Przesuną się zęby i będzie bieda, no i ból koszmarny

      Komentarz

      Pracuję...
      X