Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrywanie ósemek przy aparacie ortodontycznym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrywanie ósemek przy aparacie ortodontycznym

    Witam,chciałabym założyć aparat ortodontyczny,ale nie chciałabym wyrywać ósemek, moim pytaniem jest czy w moim przypadku wyrywanie ósemek jest konieczne? Ósemki dopiero mi rosną, moim problemem są nachodzące na siebie jedynki górne i krzywe jedynki dolne, lepiej wstrzymać się i poczekać aż ósemki wyrosną i dopiero założyć aparat? Nie chcę go zakładać i wyrywać ósemek, a gdy ich nie wyrwę znam przypadki w których zęby jeszcze się pokrzywiły. Pozdrawiam i załączam zdjęcia


  • #2
    U mnie jest trochę inny problem. Aparat mam w planach, ale nie całkiem bliskich, natomiast rosną mi ósemki (dość późno, no ale podobno w różnym wieku zaczynają). Szkopuł w tym, że mam wrażenie jakby nie mieściły się do końca w szczęce i obawiam się, że wtedy pokrzywią mi pozostałe zęby. Wyrosły już dość spore, nie są to tylko "kiełki", a porządne trzonowe zęby, ale często mam problem z tym, że po jedzeniu gdzieś za taką ósemką utknie kawałek jedzenia między nią a dziąsłem/policzkiem (nie wiem do końca jak to określić) i strasznie długo muszę się męczyć, żeby jakoś to wydostać. czasem nawet szczoteczka do zębów nie pomaga! myślicie, że lepiej je wyrwać czy po prostu zapytać dentystki czy to tak ma być i nie zniszczy mi to pozostałych zębów?

    Komentarz


    • #3
      Jakiś czas temu miałam podobny problem. W takim wypadku zawsze istnieje ryzyko, że zęby ósme w czasie swego wyrzynania zaburzą uzyskany efekt leczenia. Na stronie mojego dentysty jest dość dobrze ten problem opisany polecam

      Komentarz

      Pracuję...
      X