Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z nachodzącym na zęba dziąsłem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem z nachodzącym na zęba dziąsłem

    Witam! Mam taki problem... stan mojego uzębienia nie jest najlepszy, ostatni raz byłem u dentysty jakieś 15 lat temu, teraz mam 24 lata i czas w końcu ,,się naprawić''. Od tego czasu skruszył mi się niemal całkowicie jeden ząb, a ponadto prawdopodobnie posiadam paradontozę, gdyż dziąsła są cofnięte i sporadycznie krwawią (małe ilości, zawsze w nocy). Nie zwracałem uwagi na zęby, bo nigdy mnie nie bolały. Na dniach chcę udać się do dentysty, jednak od jakiegoś miesiąca mam inny problem...

    Otóż któregoś dnia, całkiem przypadkiem, jedząc kurczaka kość ześlizgnęła mi się na dziąsło, które na moment odsłoniło zęba. Doszło do sytuacji, kiedy to dziąsło mogłem przesuwać sobie językiem. Początkowo nie było to widoczne, jednak teraz to dziąsło zasłania zęba w 90% oraz szczelinę między jednym zębem, a drugim, konkretnie między ,,dwójką", a ,,trójką'' - mogę je sobie ,,odwinąć'' na drugą stronę, przesuwać w różne strony. To nie boli, ani nic, jednak nie wygląda to za estetycznie. Szukałem w internecie, jednak znalazłem niewiele informacji.

    Co powinienem zrobić? Udać się do dentysty, który będzie w stanie jakoś mi pomóc, czy trzeba ,,uderzyć" do jakiegoś innego specjalisty? Chciałbym zrobić porządek najpierw z tym dziąsłem, a następnie udać na naprawę tych zębów, choć pewnie ze 2 lub 3 trzeba będzie wyrwać. Pozdrawiam.
Pracuję...
X