Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana korony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana korony

    Witam,
    zwracam się o poradę co do toku postepowań... Moim celem jest wyrównać zęby i wybielić ale... od 10 lat mam koronę na górnej jedynce. Jest ona niestety źle zrobiona bo wystaje do przodu i jest większa niż druga jedynka.
    Rozumiem, że chęć wybielenia zębów ( paskami ) sprawi, że będą się różnić znacznie kolorem od korony. Bonusowo od 2 lat, bardzo powoli pokazują mi się ósemki.

    Pytania mam następujące... gdzie najpierw się udać, do dentysty ? Ortodonty ? Protetyka ? Rozumiem, że chęć wybielenia korony wiąże się, z całkowicie nową koroną, tylko pytanie czy da się usunąć starą bez usuwania korzenia zęba pierwotnego ?

    W tym momencie ułożyłem sobie taką ścieżkę, że idę na konsultację do dentysty, który sprawdza, czy zęby są zdrowe i czy ósemek nie trzeba wyrywać/wycinać, następnie wybielam sobie zęby, do takiego stanu jaki chcę osiągnąć, a następnie pod te wybielone zęby, zamawiam nową koronę. Coś pominąłem ?

    Czy istnieje też szansa, że wymiana korony nie będzie skutkowała tym, że przez jakiś czas będę musiał chodzić całkowicie bez zęba ?

    Pozdrawiam :-)

  • #2
    Hej,

    wybrałeś dobrą "ścieżkę", miałam podobny problem i zrobiłam wszystko w takiej kolejności jak Ty. Odwiedziłam mojego dentystę w Szczecinie, który powiedział mi dokładnie co mam robić i do kogo w jakiej kolejności się udać. Jeżeli jesteś ze Szczecina bądź okolic polecam odwiedzenie mojego specjalisty w klinice dentystycznej Froe na starym mieście. Zajrzyj na ich stronę i jeżeli Ci się spodoba to skontaktuj

    Komentarz


    • #3
      Witam aby wybielić zęby będziesz musiał zdjąć starą koronę bo odcień będzie się różnił po wybielaniu jak byś miał ją z tyłu to ok ale jedynka z przodu to porblem

      Komentarz

      Pracuję...
      X