Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana korony

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wymiana korony

  Witam,
  zwracam się o poradę co do toku postepowań... Moim celem jest wyrównać zęby i wybielić ale... od 10 lat mam koronę na górnej jedynce. Jest ona niestety źle zrobiona bo wystaje do przodu i jest większa niż druga jedynka.
  Rozumiem, że chęć wybielenia zębów ( paskami ) sprawi, że będą się różnić znacznie kolorem od korony. Bonusowo od 2 lat, bardzo powoli pokazują mi się ósemki.

  Pytania mam następujące... gdzie najpierw się udać, do dentysty ? Ortodonty ? Protetyka ? Rozumiem, że chęć wybielenia korony wiąże się, z całkowicie nową koroną, tylko pytanie czy da się usunąć starą bez usuwania korzenia zęba pierwotnego ?

  W tym momencie ułożyłem sobie taką ścieżkę, że idę na konsultację do dentysty, który sprawdza, czy zęby są zdrowe i czy ósemek nie trzeba wyrywać/wycinać, następnie wybielam sobie zęby, do takiego stanu jaki chcę osiągnąć, a następnie pod te wybielone zęby, zamawiam nową koronę. Coś pominąłem ?

  Czy istnieje też szansa, że wymiana korony nie będzie skutkowała tym, że przez jakiś czas będę musiał chodzić całkowicie bez zęba ?

  Pozdrawiam :-)

 • #2
  Hej,

  wybrałeś dobrą "ścieżkę", miałam podobny problem i zrobiłam wszystko w takiej kolejności jak Ty. Odwiedziłam mojego dentystę w Szczecinie, który powiedział mi dokładnie co mam robić i do kogo w jakiej kolejności się udać. Jeżeli jesteś ze Szczecina bądź okolic polecam odwiedzenie mojego specjalisty w klinice dentystycznej Froe na starym mieście. Zajrzyj na ich stronę i jeżeli Ci się spodoba to skontaktuj

  Komentarz


  • #3
   Witam aby wybielić zęby będziesz musiał zdjąć starą koronę bo odcień będzie się różnił po wybielaniu jak byś miał ją z tyłu to ok ale jedynka z przodu to porblem

   Komentarz

   Pracuję...
   X