Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy plomba w jedynce musi być widoczna?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy plomba w jedynce musi być widoczna?

    Witam! Mam na imię Patryk i mam 15 lat. Mam problem który bardzo mnie irytuje. Dokładnie rok temu okazało się że mam próchnicę w jedynce do wyleczenia. W tym celu udałem się z opiekunem do lekarza stomatologa w mojej miejscowości. Okazało się też że mam kilka ubytków w zebach tylnich, które nalezy poleczyć. Jednak mama poprosiła o zrobienie tej jedynki w pierwszej kolejności. Stomatolog jakby poirytowany powiedział że zęby z tyłu są jeszcze ważniejsze od tych z przodu, i lekko z grymasem na twarzy zabrał się do zrobienia tego zęba. Obawiałem się że plomba będzie widoczne, jednak kiedy powróciłem do domu i przejrzałem się w lustrze byłem szczęśliwy że nic nie widać. Kamień spadł mi z serca.. ale do czasu. Problem zaczął się ok pół roku później. Plomba żżółka.. tylko dlaczego? Ja źle o nią dbałem? Była słabej jakości? W każdym razie prosiłem się rodziców chyba z 2 miesiące o wymiane tej plomby (Przeczytałem w internecie że najlepszym wyborem jest światłoutwardzana. Wkońcu namówiłem mamę na prywatną wizyte w innym gabinecie - prywatnym. Myślę sobie że to jedynka - najbardziej widoczny ząb musze mieć ją ładnie zrobiona. W Gabinecie powitała mnie bardzo miła Pani stomatolog ok. w wieku 26 lat. Mówiła że nie będzie problemu aby zrobić ją tak żeby była nie widoczna. Poprosiła 250zł za wykonanie tego zabiegu. Byłem bardzo sczęśliwy że w końcu będę mógł się bez wstydu szerko uśmiechąć! Pani wymieniała tą pląbe ok godzine.. moim zdaniem to dość długo zwracająć uwagę an to jak szybko zrobił to mój dentysta na nfz. Obsługa była bardzo miła, Jednak co się okazało.. Poz robieniu zeba pląba nadal była zółta! Spytałem Panią stomatolog dlaczego tak jest, ona odpowiedziała że to dlatego że "Moje zęby nie miały przez pewnien okres kontaktu ze śliną są wysuszone iw szystko się unormuje. Czy jest to prawda? Czy zostałem najzwyczajniej w swiecie oszukany?! Prawię się popłakałem jak po kilku dniach nadal pląba była tak okropnie żółta.. Dodam jeszcze że w czasie wykonywania zabiegu Pani stomatolog mówiła że "Mysłała ze ta pląba bedzie mniejsza, a jednak jest o wiele wieksza" Co to miało znaczyć? ząb do tego został nie wypełniony w c ałości i po każdym jedzeniu musze wybiągac z tego miejsa jedzenie z apomocą nitki dentystycznej. Czy naprawdę tak trudno jest dobrać odpowiedni kolor pląby? Próowałem jeszcze rozmawiać o tej pląbie z dentystą na nfz (moim u któego leczyłem wszystkie zeby) Powiedział ze kolorystycznie jest ok i nie ma mowy ze wymieni mi tą pląbe.. jak chce mogę to zrobić gdzie indziej. Jak dla mnie to wszystko nie ma sęsu a ja chcę zeby w tym miejscu mój ząb wyglądał jak dawniej.. Pomocy, czy to musi być widoczne? Błagam o pomoc w doradzeniu co mam robić.. chciałbym się w koncu szeroko uśmiechąc i zapomniec o moim kompleksie
    Załączone pliki

  • #2
    Nie musi tylko dobrać dobre kolor i po sprawie ja tez mam na jedynce plombę ukruszył mi sie ząb i nic nie widać

    Komentarz

    Pracuję...
    X