Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kanałowo leczona "5" spuchła- wiele teorii.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kanałowo leczona "5" spuchła- wiele teorii.

    Witam serdecznie.
    Mam problem z górną 5. Była tam plomba- amalgamat 2 lata. Wcześniej była duża dziura więc i duże wypełnienie.
    Teraz ta 5 zaczęła boleć. Udałem się do dentysty w przychodni rejonowej i tam wielkie zdziwienie bo P. stomatolog sama kazał podjąć mi decyzje co z tym zębem robimy. Powiedziałem oczywiście ze chce go leczyć i się zaczęło.... czyszczenie kanału i założenie trutki fleczera. Ząb już był lekko opuchnięty, i przez 24 godz. od tego zabiegu ból nie do wytrzymania. Udając się do innego dentysty (mojego) ten zrobił wielkie oczy dlaczego ten ząb jest zamknięty, otworzył go i jeszcze raz przeczyścił...ale też nie pomogło. Tzn opuchlizna się powiększyła ale ból znikną. Teraz jestem spuchnięty i jest decyzja żeby go wyrwać bo jest tam spora próchnica. czekam aż zejdzie opuchlizna zażywam Amotaks 500mg (4x po 2 tab/ 24h) i nei ma żadnej poprawy z opuchlizną. Już mnie głowa boli i ogólnie wszystko chyba z tych lekarstw albo z tego opuchnięcia.
    Mam do was pytanie czy ząb za pierwszym razem powinien być zamknięty, czy otwarty, czy ta ropa ma gdzieś spłynąć kanałem zębowym. Ile taka opuchlizna może się utrzymać.
Pracuję...
X