Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadwrażliwy ząb po leczeniu, nie kanałowym.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nadwrażliwy ząb po leczeniu, nie kanałowym.

    Dzień Dobry.
    Piszę tego posta, bo może więcej informacji zostanie mi tutaj udzielonych.
    Kwestia dotyczy nadwrażliwego (tak mi się wydaje) zęba, jest to górna prawa jedynka.
    Ogólnie problem z zębem zaczął się jakieś 2-3 miesiące temu. Wstałem rano i zobaczyłem, że został delikatnie ukruszony (z daleka praktycznie nie widać), ale z kimś przy dłuższej i bliższej rozmowie owszem.
    Poszedłem do dentystyki, jakoś to wypełniła, ale nie byłem z tego mega zadowolony. Aha, przed tym ukruszeniem wszystkie moje zęby nie były nadwrażliwe. Jak pisałem wyżej po ukruszeniu i wypełnieniu zęba, ząb był trochę wrażliwy. Niezadowolny z tego faktu (kiepsko wypełniony ząb) poszedłem do innego dentysty (ortodonty), który wczoraj pięknie mi wypełnił, że naprawdę nie wstyd się uśmiechać (zęby proste, ale trochę żółte, lecz nic na to nie poradzę). Jednakże emocje me ucichły jak wziąłem oddech ustami (haust powietrza) i poczułem, że czuję tego zęba który był robiony. Tak samo jak zaciskam zęby normalnie nie boli, ale jak delikatnie "nagryzę zęba" to niestety czuję już takie typowe igiełki jakby w zębie. Dodam też, że ortodonta wczoraj leczył tą samą jedynkę z próchnicy (między zębami), ale nie był to wielki zabieg (obyło się bez znieczulenia).

    Więc wpierw ortodontka wczoraj wyleczyła go z próchnicy, zaplombowała, dała wypełnienie, a potem zajęła się inną częścią tego samego zęba, którą poprzednio inna dentystyka nie zrobiła wg mnie starannie (wypełnienie) . Czyli lekko ponad godzinę trochę przy tym zębie było robione wczoraj.

    Czym charakteryzuje się moja nadwrażliwość ? W skrócie:
    nagryzanie tego zęba,
    jem np. kanapkę i czuję, że ten ząb boli
    zimny napój

    O dziwo jak ślizgam językiem po tym zębie to nie boli, tak samo jak palcem. Ale jak już delikatniej paznokciem jeżdżę po zębie to czuję typową nadwrażliwość. Ciekawym faktem jest to, że to nie działa na całej powierzchni tylko są takie miejsca, że jak się tam skupię i pogmeram, czuję tą nadwrażliwość (jest to praktycznie środek zęba ale po stronie wewnętrznej, ta strona, której nie widać jak się coś mówi albo patrzy się w lustro na zęby).

    Dzwoniłem do ortodontki powiedzieć, że ząb jest trochę nadwrażliwy. A ona na to, że to normalne, że powinno przejść po kilu dniach, jak nie przejdzie to w poniedziałek / wtorek dać znać, a teraz kupić jakąś pastę typu sensodyne lub elmex.

    Kwestia jest taka, że nie wiedziałem, iż nadwrażliwość zęba prowadzi do trochę dyskomfortu. To nie tak, że umieram, tylko jedzenie lub picie czegokolwiek nie jest już takie łatwe jak wcześniej.

    Co o tym sądzicie drodzy Państwo ? Przejmować się, czekać, czy może będzie potrzebne leczenie kanałowe ? Czy to przez to minimalne ukruszenie zęba u dołu poskutkowało tym ? Proszę o porady. :P
    Ostatnio edytowany przez Kristof92; 01.10.2015, 16:45.
Pracuję...
X