Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy ortodonta ma obowiązek kontrolowania stanu zębów?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy ortodonta ma obowiązek kontrolowania stanu zębów?

    Nosiłem aparat przez dwa i pół roku. Przy kontrolnych wizytach ortodontka mówiła że dobrze czyszczę zęby i nie wspominała nic o zębach do leczenia stomatologicznego. Dopiero niedługo przed końcem noszenia aparatu powiedziała, że jeden ząb ma próchnice. U dentysty okazało się, że jest do leczenia 6 zębów i potrzebne jest usuwanie kamienia nazębnego, a w tym zębie który wskazała ortodontka trzeba było zrobić dwie plomby, i prawdopodobnie trzeba będzie leczyć kanałowo.

    Czy jest to wina ortodontki, że nie sprawdzała zębów, czy moja, bo nie wiedziałem, że i tak trzeba wtedy chodzić co pół roku na wizyty kontrolne? Byłem też wcześniej u dentysty z powodu nadwrażliwości przednich jedynek (wystarczyło dwa razy użyć Sensodyne) i tam też nie dowiedziałem się o potrzebnym leczeniu próchnicy.

  • #2
    Witam,

    to wszystko zależy niestety od Twojego ortodonty, w moim przypadku co pół roku byłam wysyłana na czyszczenie zębów oraz ich badanie pod kątem ich stanu (czy nie ma żadnych ubytków). Tak więc wybór ortodonty niestety ma bardzo duże znaczenie, ja osobiście osobom mieszkającym w okolicach Szczecina polecam wybranie się do kliniki stomatologicznej założonej przez dr. med. dent. Marka Froelich,

    Komentarz


    • #3
      Tak, dobry ortodonta ma obowiązek kontrolowania stanu zębów. Niestety nie każdy to robi, jeżeli sam nie upomnisz to olewa temat. Dlatego ważne jest żeby wybrac się do dobrego i sprawdzonego ortodonty Polecam dr. Piotra z Kliniki Dentystycznej na Ulicy Panieńskiej 18 w Szczecinie.

      Komentarz

      Pracuję...
      X