Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problematyczna górna szóstka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problematyczna górna szóstka

    Dzień dobry,
    mam problem z górną szóstką po leczeniu kanałowym, ząb był leczony kanałowo 6 lat temu ( leczenie pod mikroskopem wraz z usunięciem pozostawionego w trakcie czyszczenia kanału narzędzia dentystycznego). Rok temu pojawiły się dolegliwości bólowe - ból tępy, nie pulsujący, nie ma reakcji bólowej na ucisk - zgłosiłam się do dentysty, który ponownie wyczyścił i wypełnił dwa kanały, w jednym z 3 kanałów znajduje się wypełnienie szklane - więc pozostawiono go bez zmian. Zdjęcia rtg z roku 2017 i 2018. Według opinii dentysty ząb po tylu "przejściach" kwalifikuje się do usunięcia, podejrzenie resorpcji korzenia zęba - czy jest szansa na ratunek?
    Nie masz uprawnień do oglądania tych zdjęć. Zaloguj się. Ilość zdjęć w galerii: 2.

  • #2
    Trudno jest mi stwierdzić, czy ten ząb będzie jeszcze do odratowania. Ze swojej strony mogę jedynie polecić wykonanie zdjęcia pantomograficznego, które będzie niezbędne do oceny potrzeb leczniczych. Dokładnie o tym badaniu oraz wszystkich wskazaniach, możesz przeczytać tutaj - jest tam wszystko dokładnie i szczegółowo opisane.

    Komentarz


    • #3
      Robiłam tomografię zęba, wg opinii dentysty - nie ma w niej nic niepokojącego, żadnych zmian, które mogłyby być przyczyną bólu.

      Komentarz

      Pracuję...
      X