Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kanałowe leczenie ból duży ból po dwóch miesiącach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kanałowe leczenie ból duży ból po dwóch miesiącach

    Dobry wieczór

    W lutym miałem przeprowadzane leczenie kanałowe dolnej lewej szóstki była zatruwana 2 razy bo nie chciał ząb się zatruć wszystko było ok aż do czwartku ubiegłego tygodnia zaczął się ból całej lewej strony dolnej szczęki promieniujący do ucha gdy próbowałem przeżuwać tymi zębami to masakra a gdy jadłem coś chrupkiego np chipsy lecz starałem się jeść drugą stroną to nie raz okruch dostał się pod ten ząb i gdy ugryzłem to taki ból niesamowity że potem jak go naruszę boli już nawet nie ruszając szczęką nie raz przechodzi samo a nie raz potrzebuję tabletki zgłosiłem się do dentystki która wykonywała te leczenie kanałowe powiedziała żeby poczekać bo mamy zmienna pogodę może to przez to lecz powiedziałem że to taki silny ból więc przepisała mi Clindamycin -MIP 600 wróciłem do domu poczytałem i z tego co wyczytałem powinienem dostać skierowanie na RTG więc zgłosiłem się ponownie do dentystki i powiedziałem że nie bardzo chcę brać w ciemno antybiotyki bo nie wiadomo co to jest więc dostałem skierowanie na RTG które wykonałem dentystka powiedziała że nic nie widzi na zdjęciu że może być gdzieś kanał ominięty lub coś powiedziała abym wykupił ten antybiotyk i tak zrobiłem i abym za tydzień do niej przyszedł do otworzy ząb ... a z bólem jest tragedia ... wstawiam Zdjęcie RTG bardzo proszę państwa o pomoc
    Nie masz uprawnień do oglądania tych zdjęć. Zaloguj się. Ilość zdjęć w galerii: 1.

  • #2
    Przyda się zdjęcie punktowe - takie się wykonuje zaraz po wypełnieniu kanałów. Na przesłanym RTG kanały są bardzo wąskie, być może jest dodatkowy kanał. Ile kanałów zostało wypełnionych?
    Oczywiście antybiotyk jest wskazany i do dalszej diagnostyki - jeśli dentysta nie chce robić RTG po wykonanym leczeniu kanałowym to coś jest nie tak.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marcin Zobacz posta
      Przyda się zdjęcie punktowe - takie się wykonuje zaraz po wypełnieniu kanałów. Na przesłanym RTG kanały są bardzo wąskie, być może jest dodatkowy kanał. Ile kanałów zostało wypełnionych?
      Oczywiście antybiotyk jest wskazany i do dalszej diagnostyki - jeśli dentysta nie chce robić RTG po wykonanym leczeniu kanałowym to coś jest nie tak.
      Dwa kanały zostały wypełnione gdy je opracowywała powiedziała że są 2 ale każdy ma swoją odnogę no nie miałem zleconego RTG po leczeniu dziś w nocy nie mogłem zasnąć taki ból był

      Rano gdy wstanę i jem śniadanie nie boli zazwyczaj zaczyna się to o 17 nie raz ustaje ból a zaczyna się znowu przed spaniem najczęściej jest tragedia wczoraj mimo że wybrałem już połowę antybiotyku był najgorszy ból
      Ostatnio edytowany przez Grzecha; 21.05.2018, 14:23.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Grzecha Zobacz posta

        Dwa kanały zostały wypełnione gdy je opracowywała powiedziała że są 2 ale każdy ma swoją odnogę no nie miałem zleconego RTG po leczeniu dziś w nocy nie mogłem zasnąć taki ból był

        Rano gdy wstanę i jem śniadanie nie boli zazwyczaj zaczyna się to o 17 nie raz ustaje ból a zaczyna się znowu przed spaniem najczęściej jest tragedia wczoraj mimo że wybrałem już połowę antybiotyku był najgorszy ból
        Szóstki dolne mają 3 lub 4 kanały w niemal 95% przypadków.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez marcin Zobacz posta

          Szóstki dolne mają 3 lub 4 kanały w niemal 95% przypadków.
          Miałem ponownie otworzony ząb dentystka stwierdziła że dobrze że otworzyła bo "ćwieki" były luźne bez problemu jej wyszły 4 kanały były włożyła jakieś sączki w jednym kanale było mokro przy końcu i krwi trochę coś tam zrobiła coś na zapalenie włożyła czy coś założyła opatrunek i kazała poczekać z 2 tygodnie by zobaczyć jak będzie lecz bolał nadal znowu poszedłem znowu coś zrobiła i kazała poczekać lecz nadal boli mnie powiedziała że do wyrwania... a trochę w tego zęba już wsadziłem pieniążków poszedłem do kliniki tam zrobili mi prześwietlenie szczęki całej i tego jednego zęba stwierdził lekarz zapalenie czy coś takiego i powiedział że może spróbować wyleczyć lecz nie daje gwarancji i powiedział że leczenie może być długie i nie udane bo nie wie jak te bakterie tam się rozwinęły i powiedział że koszt takiego czegoś to 1500 zł +/- i właśnie się zastanawiam co zrobić ząb co jakiś czas bardzo boli nie do wytrzymania ale wydać kolejne pieniądze i jak się nie uda to do wyrwania jak państwo by radzili co zrobić chciałbym mieć zęba i go nie wyrywać ale jeśli mam wydać 1500 zł i nadal ma boleć to też bez sensu proszę o jakąś pomoc mogę jutro zamieścić nowe prześwietlenie tylko nie mam prześwietlenia pojedynczego zęba bo stwierdził lekarz że nie da rady tego zgrać proszę państwa o odpowiedź

          dogrywam zdjęcie dolna lewa szóstka tam przy końcu co jest takie czarne twierdzi że to jest zapalenie / bakteria nie pamiętam dokładnie
          Załączone pliki
          Ostatnio edytowany przez Grzecha; 25.06.2018, 22:34.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki wielkie za sprawdzone informacje w tym obszarze tematycznym Mam pewność, że mi się one przydadzą

            Komentarz

            Pracuję...
            X