Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba/zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba/zębów

    Witam
    Od jakiegos 1.5 miesiąca mam problem z bólem zęba/zębów.
    Wszystko zaczęło się jakos zimą. Pewnego dnia zaczął mnie boleć ząb/zęby z mojej lewej strony (góra), był to lekko rwący ból. Ból ten powtarzał się co jakis czas o różnym nasileniu, JEDNORAZOWO był dzień że ból przyjął charakter silnie rwącego, którego czułem aż na policzku nie wiem czy ma to znaczenie ale pojawił się gdy z cieplejszego pomieszczenia wyszedłem na zewnątrz gdzie temp była poniżej 0- pomogła tabletka. Te lżejsze bóle pojawiały się podczas jedzenia słodyczy (gdy gryzłem na lewej stronie prawa jest ok), których zawsze unikałem a w ostatnich miesiącach jadłem nawet 3-5 dni w tygodniu jakis wafelek itp. Picie dużo cieplejszych i dużo zimniejszych płynów niż około 36,6stopni jest niemożliwe bo powoduje przeszywający ból jak również gryzienie twardych pokarmów choćby skórka od kromki chleba tu jednak ból jest inny tak jakby wynikający z większego nacisku na zęby.
    Byłem u dentysty na kontroli, dentysta nic nie znalazł zalecił szczotkować zęby pastą ELMEX zieloną.
    Po 3tyg szczotkowania bóle powracały jednak czekałem aż pasta zacznie działać tak sie nie stało.
    Przez ten czas starałem się zlokalizować ból sposobem "językiem po omacku" co było ciężkie jednak skłaniałem się, że to może być 6-7 lub przestrzeń pomiędzy nimi .
    Ponownie poszedłem do dentysty dokonując kontroli oraz przeswietlenia 6 i 7 i jak zwykle nic nie znalazł. Zalecił umówić sie na bardziej szczegółową kontrol.
    Minęło 2tyg i jakos radziłem sobie z tym bólem jednak od wczoraj ból powrócił niesprowokowany ( piłem i jadłem na prawej stronie nie za ciepłe i nie za gorące napoje i posiłki, odstawiłem słodycze) i trwał cała noc i trwa do teraz ( do południa). Najgorsze że ból jest cieżki do zlokalizowania czasem mam wrażenie, że to 4ka, 5ka,6k, 7ka,8ka wykluczyć mogę 3,2,1. Obecnie nawet nie mam pewnosci czy to na pewno górna częsć jednak na 95% to góra. Dodatkowo dodam, że gdy dociskam 4kę to czuje ból wywołany naciskiem. Kiedys miałem problem z pogryzieniem chipsa po wypiciu coli, energetyków i niektórych napoi dlatego odstawiłem je 2lata temu.
    Planuję umówić się na przeswietlenie 4ki. to dobry pomysł? Co to może być, jak z tym walczyć i co mogę jeszcze zrobić? Ból zawsze mijał a teraz trwa juz prawie 24h.



  • #2
    Zmieniłem stomatologa:
    lewa górna czwórka do leczenia kanałowego.
    Pozdrawiam.

    Komentarz

    Pracuję...
    X