Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kruszenie się zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kruszenie się zęba

    Hej! Mam pewien problem. Otóż wczoraj gdy jadłam mięką drożdżówkę, uszczerbił mi się ząb (dolna jedynka) wyglądało to jakby uszczerbił mi się tył z przodu było widać niewielką nierówność, która przeszkadzała mi gdy dotykałam językiem. Dzisiaj jedząc bułkę następny kawałek uległ uszczerbieniu. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Wszystkie zęby mam zdrowe ta jedynka jest w kolorze białym i nie widać żadnych zmian, czasami mam w tym zębie takie dziwne odczucia. Wczoraj zastanawiałam się nad spiłowaniem tego zęba ale są różne opinie o tym zabiegu, ponadto dzisiaj uszczerbił się kolejny kawałek tyłu, ząb jest niemiły przy dotyku więc nie wiem czy spiłowanie ma sens. druga jedynka też lekko mi się kiedyś uszczerbiła i czwórka na dole. Nie wiem gdzie leży przyczyna tego problemu. Ten ząb jest dość mocny gdy próbuje go ruszyć ale na górze mam wrażenie jakby miał się jeszcze więcej ukruszyć. Czy mam szansę zrobić coś z tym problemem na NFZ? Jaki zabieg będzie tutaj pomocny? Jaka może być przyczyna kruszenia się zębów? Dodam, że myję zęby dwa razy dziennie szczotką elektryczną czy to może mieć negatywny wpływ na moje zęby? A może zbyt mozna pasta do zębów? Próbuje doszukać się jakichkolwiek racjonalnych informacji na ten temat. Byłabym wdzięczna za odp. Pozdrawiam.

  • #2
    O kurcze, trochę niefajnie... Nigdy nie słyszałem o takim przypadku szczerze mowiąc... czy jest na forum dentysta?!

    Komentarz

    Pracuję...
    X