Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ząb po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ząb po leczeniu kanałowym

    Witam,
    Jestem Michał mam 23 lata. Od długiego już czasu mam pewien problem z zębem, chciałbym abyście wyrazili swoją opinie na ten temat. Zaczęło się to chyba w roku 2008. Szóstka po prawej stronie została wtedy wyleczona. Po paru dniach okazało się jednak że ząb boli przy jedzeniu, docisku. Dentysta zadecydował o podaniu antybiotyku. Wziąłem przepisany preparat ale nie zmieniło to sytuacji. Cały czas ząb bolał przy docisku. Ząb został prześwietlony- zdjęcie nic nie wykazało. W końcu wyleczono go kanałowo w zasadzie bez pytania mnie o zdanie. Ząb nie bolał już przy docisku ale pojawił się kolejny problem cały czas miałem uczucie że coś mi cieknie z zęba, a w jamie ustnej utrzymywał się nieprzyjemny zapach. W trakcie wizyt u dentysty w następnych latach wykonano mi profilaktycznie zdjęcia panoramiczne wszystkich zębów jednak w owej szóstce żadnych zmian nie widać. Sytuacja utrzymuje się do tej pory. Ostatnio dentysta zasugerował że nieprzyjemny zapach może powodować pozostające jedzenie w przestrzeniach międzyzębowych ale używanie nici nie pomogło. Podobne uczucie mam z leczoną szóstką po lewej stronie wyleczona normalnie - nie kanałowo też wydaje mi się że z niej coś cieknie. Czy powodem cieknięcia czegoś z zęba może być za wysoka plomba ? Co może tak cieknąć, ropa ? Czy da się to jakoś zbadać ? Dentysta sprawdzał wysokość ale na "papierku" nic się nie odbiło. Dodam, że korzenie tego zęba są wyraźnie wyczuwalne w dziąśle, wcześniej tak nie było. Co może być przyczyną takich objawów ? Jeśli komuś chciałoby się zapoznać z moją historią i wysnułby na jej podstawie jakieś wnioski byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się.
Pracuję...
X