Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stan zębów a aparat ortodontyczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stan zębów a aparat ortodontyczny

    Witam. Mam problem z moimi zębami, a mianowicie większość z nich posiada duże wypełnienia, widoczne są starcia w niektórych miejscach, a do tego zaczynają powstawać odwapnienia i plamy zwiastujące próchnicę w dość wielu miejscach (szczególnie powierzchnie styczne). Co gorsza, mam wadę zgryzu i moje zęby, szczególnie na dole, są stłoczone. Na domiar złego dochodzi do tego dziwny problem z górną jedynką, która zdaniem dentystów zdaje się obumierać lub ulegać dużemu przeciążeniu z powodu bruksizmu lub rośnięcia ósemek.. Tak więc lista ta jest baardzo długa, a biorąc pod uwagę mój młody wiek (mam 17 lat), stan mojego uzębienia jest wprost tragiczny. Pomimo ciągłej dbałości, sytuacja jest jaka jest i nie mam z tego powodu większych kompleksów czy żalu do samej siebie. Jednak zastanawiałam się nad założeniem aparatu, choć biorąc pod uwagę moją sytuację, wydaje się to średnio dobry pomysł. Wiem, że ciężko o ocenę stanu tylko z opisu, ale chciałabym prosić o kilka porad z teoretycznego punktu widzenia co do moich zębów i ew. założenia aparatu. Z góry dziękuję
Pracuję...
X