Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ząb do uratowania?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ząb do uratowania?

    Witam

    Jakiś miesiąc temu rozbolała mnie lewa górna szóstka. Zdziwiło mnie to bo to ząb po kanałowym.Bolał przy nadgryzaniu aż w końcu bolał tak że pędem poleciałam do dentysty. Dentystka wysyłała mnie abym zrobiła zdjęcie zęba i wróciła. Zjawiłam się u niej ze zdjęciem. Ta stwierdziła że są zmiany w korzeniu, że włoży mi lekarstwo w zęba i zobaczymy co będzie. I że zrobi ponowne kanałowe jak się uspokoi ząb. Ząb się uspokoił i nie bolało.Od tamtej pory ząb nie boli ale czasem( rzadko bo rzadko)zdarzają się momenty że delikatnie ćmi albo są przebłyski delikatnego bólu.
    Gdy zjawiłam się wczoraj na kontroli dentystka stwierdziła na podstawie TEGO SAMEGO ZDJĘCIA które dałam jej przed włożeniem lekarstwa że to torbiel i że nie podejmuje się leczenia kanałowego ponownie, że ząb nadaje się tylko do ekstrakcji i zapisała antybiotyk Clindamycin - MIP. Trochę to bez sensu że teraz nagle zobaczyła torbiel a wcześniej jej nie widziała.
    Stąd moje pytanie. Czy mimo że może być tam torbiel to ząb można uratować? To górna szóstka i jakoś nie za bardzo chcę ją usuwać bo to będzie widać.

  • #2
    Może spróbuj skonsultować się z innym lekarzem. Pokaż mu wykonane zdjęcie i poproś o diagnozę, zobaczysz co stwierdzi ten inny stomatolog i będziesz miała jasny obraz opcji do wyboru

    Komentarz

    Pracuję...
    X