Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ile truje sie zab?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ile truje sie zab?

    Od x czasu nie bylem u dentysty, ale od jakiegos czasu moze tydzien moze troszke wiecej musialem jechac na proszkach przeciwbolowych. Nie moglem zasypisac, jesc, zwykle poruszenie w ktorejs czesci ust dawalo koszmarny bol. Pomimo ciaglego natlku zadan i braku punktow u lekarza poszedlem do dentysty " z bolem" 2 grudnia bo tak to sie nazywa. Wtedy wchodzisz czasem szybciej. Mniejsza o to. Co sie naczekalem o moje. Chodzi o to ze Pani stomatolog czy dentysta bo nie wiem czy jest jakas roznica sprawdzila mi zeby. Wczesniej juz nawet w lusterku widzialem gdzie boli. Metoda na lyzeczke opukalem sobie wszystkie zeby i czulem poprostu. Problem byl raz ze widoczny dwa ze znaleziony. Powiedzialem ze kiedys mialem leczenie kanalowe. Bo tak bylo i wydaje mi sie ze wlasnie w tamtym miejscu. Ona zas powiercila chwile nawet dluzsza tym wiertlem swoim. Az mi sie plakac zachcialo bo to w tym bolacym miejscu i powiedziala ze zab jest zywy i ze wlazy trutke na 3 miesiace a potem plabe po nowym roku sie zalozy. Od momentu gdy to zalozyla musialem i musze jeszcze wiecej tabletek przeciwbolowych brac bo boli... aha powiedziala tylko zeby pilnowac zebg nie wypadlo

    Czy rzeczywiscie zab mogl byc zywy jesli bylo tam leczenie kanalowe?
    Plaba na bolacy zab?
    Ile truje sie zab?
    Czytalem ze jest jeden rodzaj trutki a przez 3 misiace to moze sie wiele wydarzyc?
    czy dentysta mogl pomylic zeby i teraz boli np taki obok, troche moze w paranoje popadam no ale z bolu chyba.

    Kiedy tylko zaczynam jesc np od razu .. o zgrozo. Powinienem isc jeszcze raz do dentysty czy proces tego trucia czy zaprzestania bolu trwa.

    Co wgl oznacza zatrucie zeba? Gdzies pisalo ze to jego obumarcie? Czy obumarcie nerwa? Na takke cos nalezy zalozyc plabe a nie leczyc?

    Prosze o wypowiedz kogos madrzejszego odemnie w tym temacie. Kilka opini mile wdzianych. Dziekuje.

  • #2
    jesteś pewien, że chodzi o zatruwanie zęba? Z tego co wiem, nie trwa to aż 3 miesiące. Zęba zatruwa się po to, by przygotować go do leczenia kanałowego i polega to na obumieraniu nerwu zatrutego przez wprowadzenie do zęba substancji toksycznej. W ogóle to odchodzi się już od tej metody i stosuje się inne bardziej humanitarne. Po zatruciu ząb często boli dalej. Zazwyczaj przystępuje się do leczenia 1-2 tyg po zatruciu... Przynajmniej ja spotkałem się jedynie z takimi przypadkami. Może ktoś wie coś więcej na ten temat

    Komentarz

    Pracuję...
    X