Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ból po wymianie blomby - zdjęcie rtg ok

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • ból po wymianie blomby - zdjęcie rtg ok

  Mam pytanie odnośnie sytuacji z moim zębem, otórz
  W poniedziałek maiłem wymienianą plombę w dwójce.
  Jak zeszło znieczulenie ząba cały czas bolał (czesto maiłem uczucie pulsowania).
  W środę wieczorem byłem u swojego dentysty - zrobił rtg - wnika z niego że kanał jest nienaruszony, natomiast pomiedzy kanałem a ubytkiem ścianka ma ok 0,5mm.
  Założył mi operatunek (telen cynku) i kazał czekać - jak bedzie bardzo bolało to mam sie z nim kontakować w sprawie leczenia kanału.
  Pytanie czy to tak powinno być - kanał na rtg jest zamkniety i jest ok - czy powinienem przetrzymac okres z bólem (co 1,5h biorę tabletkę), czy jedynie leczenie kanałowe mnie może wyleczyć??

 • #2
  Myślę, że jeśli ból nie mija, to koniecznie trzeba iść do lekarza i jeśli się nie da inaczej, to leczyć kanałowo. Wiadomo, że wszyscy tak bardzo obawiają się kanłówki, ale czasem nie ma innego wyjścia, jeśli chce mieć się doleczone zęby i co najważniejsze pozbyć się bólu. Chyba lepszy ból parę razy podczas wizyty niż non stop.....

  Komentarz


  • #3
   Lepiej niech wyleczy Ci ten ząb kanałowo. Nie ma sensu brać tylu tabletek bo to nie zdrowe. Takie działania doraźne są szkodliwe dla organizmu, więc zalecam kanałówkę. Powodzenia

   Komentarz


   • #4
    Julia5 nie jesteś lekarzem, więc nie możesz niczego zalecić ani zabronić . Możesz co najwyższej doradzić, może czepiam się słówek, ale „zalecenia” kojarzy mi się z lekarzem i tylko oni powinni mieć takie prawo, bo się znają na rzeczy. I lepiej skonsultować się ze specjalista anie saemmu podejmować decyzję.

    Komentarz

    Pracuję...
    X