Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zęby/ Ósemki a Szum w uszach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zęby/ Ósemki a Szum w uszach

    Hej. Od dłuższego czasu mam szumy/ piski w głowie/ uszach. Po wizytach u laryngologow i neurologow oraz badaniach przez nich zleconych przyczyn nie znaleziono (wszystkie badania w porządku). Szukając dalej przyczyn udałem się do dentysty w celu zbadania stawów skroniowo-żuchwowych ponieważ podobno od tego też mogą występować piski. Dentysta powiedział, że stawy są w porządku, natomiast wszystkie ósemki warto usunąć ponieważ one mogą powodować szumy w uszach. Więc moje pytanie jest następujące- Czy usunięcie ich zlikwiduje szumy? Na zdjęciu widać również, że prawa dolna ósemka nachodzi na jakiś kanalik, nie wiem czy to nerw, żyła cokolwiek w każdym bądź razie widać to na zdjęciu które załączam niżej. Czy zęby ogólnie mogą mieć wpływ na szumy w uszach?
    Załączone pliki

  • #2
    Jestem właściwie pewna, że mogą, ale najlepiej zgłoś się do dentysty

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez B1ack Zobacz posta
      Hej. Od dłuższego czasu mam szumy/ piski w głowie/ uszach. Po wizytach u laryngologow i neurologow oraz badaniach przez nich zleconych przyczyn nie znaleziono (wszystkie badania w porządku). Szukając dalej przyczyn udałem się do dentysty w celu zbadania stawów skroniowo-żuchwowych ponieważ podobno od tego też mogą występować piski. Dentysta powiedział, że stawy są w porządku, natomiast wszystkie ósemki warto usunąć ponieważ one mogą powodować szumy w uszach. Więc moje pytanie jest następujące- Czy usunięcie ich zlikwiduje szumy? Na zdjęciu widać również, że prawa dolna ósemka nachodzi na jakiś kanalik, nie wiem czy to nerw, żyła cokolwiek w każdym bądź razie widać to na zdjęciu które załączam niżej. Czy zęby ogólnie mogą mieć wpływ na szumy w uszach?
      i jak pomogło wyrwanie ósemek ? Mam ten sam problem

      Komentarz


      • #4
        ja natomiast musialem usunąć 8semki ze wzgledów noszenia aparatu
        _____

        Komentarz


        • #5
          Mi też rośnie ósemka, ale nie mam problemów z szumami i szczerze mówiąc nigdy bym nie przypuszczała, że jedno z drugim może mieć jakiekolwiek powiązanie.

          Komentarz


          • #6
            ja nie miałam problemów z uszami , ale musiałam np usunąć lewą dolna ósemkę , bo po 1 nachodziła mi na siódemkę i mi ja niszczyła , a dwa dostałam stanu zapalnego dziąseł . W końcu musiałam ja usunąć , była całkowicie zatrzymana . u mnie w krakowie jest bardzo dobry gabinet stomatologia cichoń i tutaj ją usuwałam . Co do Twoich jeszcze szumów , jest to mozliwe , tylko chyba wygląda na to ,ze ile ludzi , tyle dolegliwości . Ja miałam stan zapalny , ty masz sumienie w uszach a co do ósemek , to mam do usunięcia jeszcze 3 . I 3 razy musze się jeszcze męczyć z opuchlizną , antybiotykami , Po którym bolał mnie brzuch , wziełam osłonę to troche lepiej było .

            Komentarz


            • #7
              Ja też muszę usunąć ósemki, bo rosną mi w poprzek napierając na siódemki Trochę to boli. Reszta zębów się wykrzywia, a jedna siódemka to nawet pękła Dentysta doradza mi usunąć od razu.

              Komentarz


              • #8
                O! być może to rozwiązanie mojego problemu i już wiem skąd te szumy! Czyli jedynym wyjściem jest usunięcie zębów mądrości?? W moim przypadku będzie to usunięcie chirurgiczne i się trochę obawiam bólu, opuchlizny i wszystkiego co tam jeszcze się z tym wiąże...

                Komentarz

                Pracuję...
                X