Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przygotowanie się do usunięcia ósemki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przygotowanie się do usunięcia ósemki

    Cześć, za kilka dni będę miał wyrywaną dolną ósemkę. Zęba praktycznie nie widać, także na pewno będzie rozcinanie. Chce się jak najlepiej do tego przygotować korzystają min. z waszego doświadczenia. Macie jakieś dobre rady? Może popełniliście jakieś błędy, których ja mogę uniknąć? Przygotowałem też kilka pytań. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

    1. Słyszałem o tym żeby wziąć Ketanol godzine po zabiegu, a najlepiej to w ogóle przed. Tylko czy jak wezmę przed to nie będzie to komplikowało się ze znieczuleniem podczas zabiegu? Po jakim czasie zaczyna działać i ile trzyma? Co jaki czas brać później Ketanol i przez ile dni? Stosować równolegle z nim jakieś tabletki osłonowe?

    2. Co jeść po zabiegu? Czytałem, że nie będę mógł otworzyć szczęki na więcej niż 1cm więc pewnie jakaś kasza manna ew. coś zmiksowanego.

    3. Jak jest z myciem zębów? W dniu zabiegu pewnie nie będę w stanie umyć zębów i będę bał się że wypłucze skrzep. Jak będzie później?


    To by było na tyle. Na pewno po zabiegu pojawią się nowe pytania, także jeszcze tu zagoszczę

  • #2
    Po pierwsze – nie ma co panikować na zapas. Więc branie leków na zapas nie jest najlepszy pomysłem. Co do po zabiegu – okaże się, na ile będzie Cię boleć. Faktycznie, z moich doświadczeń wynika, że Ketonal jest najlepszym rozwiązaniem, bo działa szybko, no i uśmierza ból. Ale lepiej i tak jakiekolwiek sprawy związane z lekami skonsultować z dentystą po zabiegu. Co do jedzenia – to też indywidualna kwestia, jednen jest w stanie zjeść tylko miękkie, rzeczy, inni nie maja problemów z jedzeniem po zabiegu. Co do mycia zębów – po prostu trzeba być ostrożnym.

    Powodzenia na zabiegu i czekamy na wieści

    Komentarz

    Pracuję...
    X